Duolingo
Duolingo

Duolingo

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Duolingo

Duolingo

Duolingo adlı uygulama herkesin belirli bir seviyede İngilizce öğrenebilmesini sağlıyor. Farklı dilleri Duolingo ile öğrenebilirsiniz.

İnsanların dil öğrenme için verdiği çabalar arttığı gibi akıllı telefonların arttığı günümüzde konu ile alakalı uygulamaların kullanımı da yükseldi ancak çoğu uygulama verimli sonuçlar vermiyor veya yanlış bilgiler aktarıyor. Gerçek anlamda dil öğrenmek isteyen kişiler dil kurslarını tercih ediyor fakat İngilizce kurslarının kaliteli olmayanları gerçek anlamda yalnızca para tuzağından ibaret. Kalitesiz kurslara dahil olduğunuzda ilk önce bir sınava sokuluyorsunuz. Sizi seviye bir olarak gösterip en baştan, temel konuları anlatarak hem vaktinizi hem de paranızın daha fazlasını almaya çalışıyorlar. Duolingo ise tamamen ücretsiz olarak farklı bir sistem ile sizleri selamlıyor.

Uygulama kısa sürede dil öğretmeyi hedef alıyor, akıcı şekilde İngilizce’yi şakır şakır konuşmanızı sağlamıyor olsa da dilinizi geliştirmeniz için kesinlikle katkı veriyor. Uygulama çıkışını yaptıktan sonra büyük beğeni aldı. İnsanların geneli İngilizce bilgilerini üst seviye çıkardıklarını söylüyor. Duolingo uygulamasının geliştiricilerinin İngilizce öğrenme uygulamaları arasında fark yaratmak için büyük çaba gösterdiklerini görebiliyoruz. Gün içerisinde sadece 30 dakika ayırarak, İngilizce seviyenizi yükseltebileceğiniz uygulamada toplamda 3 kalbiniz bulunuyor, hata yaptığınız zaman bir kalp eksiliyor, anlamadığınız konular olduğundaysa o kunuyu atlayıp geçemiyorsunuz.

Başarım ödülleri ve grafiklerle daha zevkli bir hale sokulan Duolingo işitsel ve görsel olarak sorulara cevap vermenize imkan tanıyor. Bu güzel uygulama sadece bizlerin meraklısı olduğu İngilizce değil farklı dillerde de hizmet veriyor. İtalyanca, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Portekizce bunlara örnek gösterebileceğimiz dillerden.

Duolingo uygulamasında farklı kategorilerde alıştırmalar, kelime oyunları, küçük oyunlar bulunuyor, böylelikle kullanıcılar zamanlarını dil öğrenmek için geçirirken aynı zamanda sıkılma gibi bir problemle karşılaşmıyorlar. Servisin kullanımı oldukça basit ve rahat. Basit bir arayüz tercih eden uygulama geliştiricileri yabancı dil öğrenme etkinliklerini seviye seviye karşınıza çıkarıyor.

Duolingo sürekli güncelleme alıyor. Yenilenen içeriği sayesinde kullanıcılar devamlı yeni alıştırma ve etkinliklere dahil olabiliyor. Duolingo’da bulunan etkinliklere verilen doğru ve yanlış cevapların hesabını tutan servis sizlere rapor da sunabiliyor.

Duolingo uygulamasını indirmek için sitemizdeki ücretsiz bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Asphalt 8: Airborne başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Android

  • GooglePlay:

    Duolingo

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?