Foursquare
Foursquare

Foursquare

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Foursquare

Foursquare İndir

Son zamanlarda özellikle gençler tarafından çok kullanılan uygulamalardan biri de Foursquare uygulamasıdır. Hak ettiği ilgiyi görebilmesi için her yaş grubunun bu programdan haberdar olması gerekir. Çünkü günümüzde olmazsa olmaz yardımcılarımızdan biridir.

Foursquare tarafından tasarlandığı için ismi de Foursquare olarak konulan ve dört köşe anlamına gelen uygulama, isminden de tahmin edileceği gibi Dünya’nın dört bir köşesindeki mekânları, mahalleleri, semtleri, restoranları ve daha pek çok yer bildirimi yapılabilecek ortamları tanımanızı sağlar. İlk çıktığında check-in yapmaya da fırsat veren bu program sonrasında bu görevini Swarm uygulamasına bırakmış ve sadece ortamların yorum, puanlama kısmını üstlenmiştir.

 

Hiç bilmediğiniz yerde bir şeyler yemek, içmek istediğiniz zaman öyle işe yarıyor ki! Konumunuza göre çevrenizde sıralanan mekân isimlerini fiyatına, size uzaklığına, popülerliğine ya da puanına göre sıralayabiliyorsunuz. Daha öncesinde orada bulunmuş kişilerin yorumlarını ve tavsiyelerini okuyabiliyorsunuz.

 

Foursquare apk indirip yükledikten sonra başlangıçta gitmeyi ve yemeyi sevdiğiniz şeyleri giriyorsunuz. Program da ona göre size tavsiyelerde bulunuyor. Ayrıca arkadaşlarınızı da Foursquare üzerinden takip edebiliyor, nereye gidip hangi mekânı daha çok sevdiğini, bıraktıkları yorumları ve önerileri görebiliyorsunuz.

 

Gezmeyi ve en çok da dışarıda yemek yemeği, kahve içmeyi seven biriyseniz bu uygulamayı hemen kullanmaya başlamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Dışarıdan çok lüks gibi görünüp içerinin kirli olduğu ya da ortamın salaşlığına aldanıp dudak uçuklatan hesaplarla karşılaştığımız ortamların sayısı bir hayli fazladır.

Bir önceki yazımız olan Dropbox başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Android

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?