givin: Alışverişin En İyi Hali | Süper Uygulama givin: Alışverişin En İyi Hali | Süper Uygulama
givin: Alışverişin En İyi Hali

givin: Alışverişin En İyi Hali

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
 • Geliştirici:

  SolidICT

 • Versiyon:

  2.0.1

 • Minimum Sürüm:

  4.1 ve sonrası

givin İndir

Son kullanıcı tüketimi gün geçtikçe üst seviyeye çıkıyor. Bir çok ürün, satın alındıktan sonra tekrar kullanılmayacak şekilde bir kenera bırakılıyor. O ürünlere veya paraya ihtiyaç duyabilecek kişiler ise hayatta kalma mücadelelerini zor bela devam ettiriyor. Givin uygulaması bu alışveriş kültüründen yararlanarak mobil kullanıcıların rahatlıkla bağış yapmalarına fırsat sunuyor.

2017 senesinde Türk ekip tarafından hazırlanan Givin uygulaması, kullanıma sunulduğu ilk dönemde 500 bin liralık bağış potansiyeli oluşturdu. Bir İTU Çekirdek girişimi olmasıyla da öne çıkan uygulamanın detaylarına hep beraber bakacağız.

Givin uygulaması, ülkemizdeki sivil toplum kuruluşlarına yapılan alışverişler üzerinden destek olmayı hedefleyen bir iş modeli üzerine kurulmuş.

Teknolojik ürünlerden bakım malzemelerine, konser biletlerinden özel derslere kadar türlü türlü ürüleri bulabileceğiniz uygulamadan elde edilen gelirler sivil toplum kuruluşlarına bağış olarak aktarılıyor.

İkinci el pazar yeri özelliği de olan uygulamayı kullanmak için bir üyelik oluşturmalısınız. İsterseniz uygulamaya Facebook hesabınızla da giriş yapabilirsiniz.

Uygulamaya, ilk olarak ürün ve hizmetler, detayları ve fiyatları eklenerek giriş yapılıyor. Ardından tek yapmanız gereken hangi sivil toplum kuruluşuna destek olmanız gerektiğini seçmek olacak. Böylelikle toplanan gelirler ile farklı kuruluşlara yardım edebiliyorsunız.

Bu sene toplam 500 bin liralık ürün ve hizmet, gelirleri bağışlanmak üzere satışa sunuldu. Bu hizmet ve ürünlerden KAÇUV, TOÇEV, TEGV, TOG gibi kurumlara 100 bin liralık bağış yapıldı.

Son derece yenililçi ve benzerlerini görmek istediğimiz bir yapım olan Givin, sosyal fayda ve teknolojiyi bir araya getirerek insanların yetenek, bilgi ve eşyalarını kullanarak bağış yapmalarını sağlıyor. Bu sayede ihtiyacı olan kişilere yardımcı ollabilmek için herhangi bir engel kalmıyor.

Tüm bunlara ek olarak uygulama, kişiden kişiye bağış ile de sınırlı kalmıyor. Farkındalık oluşturmak isteyen firmalar Givin üzerinden bağış karşılığında hizmet ve ürün sunuyorlar. İnsanlara yardımcı olmak ve elinizdeki fazla eşyalardan arınmak için sitemiz üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Umuyoruz ki yakın bir zamanda bu tarz girişimlerin sayısı daha da artacak. Alışveriş yaparken ihtiyacı olanlara destek olmak istiyorsanız uygulamayı indirip, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Nonolive: Canlı Yayın İzle başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • Kategori:

  Android

 • GooglePlay:

  givin: Alışverişin En İyi Hali

 • Yayınlanma Tarihi:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.