Google Lens
Google Lens

Google Lens

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
 • Geliştirici:

  Google LLC

 • Minimum Sürüm:

  6.0 ve sonrası

Google Lens

Çok dikkat çekici bir uygulama olarak sitemizdeki yerini alan Google Lens, Android işletim sistemini kullanan cihazlar için indirime açıldı. Play Store üzerinden indirilebilen uygulama, farklı bir deneyim sunuyor.

Google’ın ilk olarak Pixel modellerinde kullanılabilir kıldığı Lens uygulaması, sitemiz üzerinden tüm Android cihazları için indirilebiliyor. İşletim sistemi yeterli olan tüm Android cihazlara indirilebilen Google Lens, telefonunuzun kamerası daha akıllı bir hale getiriyor. Hem Fotoğraflar hem de Google Asistant uygulaması ile uyumlu olarak çalışan uygulama ile birçok işlemi yerine getirebiliyorsunuz. Örnek verecek olursak, ne olduğunu bile bilmediğiniz bir binaya kameranız ile baktığınızda uygulama bu binanın ne olduğunu tespit ediyor ve sizi bilgilendiriyor. Aynı şekilde bir restorana da baktığınızda ilgili yerin kullanıcılar tarafından nasıl yorumlar aldığını görebiliyorsunuz, buna ek olarak restoran hangi saatlerde açık, en yoğun saatleri hangileri gibi bilgilerde ekranınızda beliriyor.

 • Doğrudan menüden bir yemeği arayabiliyor, takvime ekleyebiliyor, telefon numarasını arayabiliyor, yol tarifi alabiliyor ve birçok işlemi daha gerçekleştirebiliyorsunuz. İsterseniz zaman kazanmak için kopyala yapıştır bile yapabilirsiniz.
 • Popüler olan birçok önemli noktayı keşfedebilirsiniz. Çalışma saatlerini, tarihi yönlerini, derecelerini ve birçok bilgiyi anında öğrenebilirsiniz.
 • Arkadaşınızın veya bir botanik parkta gördüğünüz bitkinin ne olduğunu, sokakta karşınıza çıkan köpeğin ırkını yalnızca kameranızı ona doğru doğrultarak öğrenebilirsiniz.
 • Hoşunuza giden bir giysi mi var? Oturma odanıza çok yakışacak bir koltuk takımı mı gördünüz? Aradığınız şeyi arama bölgesine detaylı bir şekilde yazmadan benzer kıyafet, mobilya ve dekoratif ürünleri bulabilirsiniz.

Türkçe Dil Desteği Yok!

Sitemiz üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz uygulama maalesef Türkçe dil desteği sunmuyor. Buna ek olarak tüm Android cihazlarında da çalışlmıyor. Örnek verecek olursak, bazı kullanıcılar Note 8’de sorunsuz bir şekilde çalıştığını ancak Galaxy S8 Plus’ta kullanamadıklarını belirtiyorlar. Motorola, Sony, OnePlus, Asus, LG, Samsung gibi markaların birçok modelinde sorunsuz bir şekilde çalışan uygulama keyifli bir deneyim sunuyor.

Yakın zamanda Türkçe dil desteğine de kavuşmasını istediğimiz uygulamayı sitemiz üzerindeki linklere tıklayarak indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Google News başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • Kategori:

  Android

 • GooglePlay:

  Google Lens

 • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?