HippocrApp İndir
HippocrApp İndir

HippocrApp İndir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

HippocrApp İndir

HippocrApp indir sayesinde hekimlerin de bir mobil uygulaması oluyor. Hekimler için özel olarak geliştirilen uygulama sayesinde alanında uzman hekim ve diş hekimlerinin tecrübe ve bilgilerine hızlıca ulaşabileceksiniz.

Hekim ve Diş Hekimlerine Özel Platform

Sağlık sektöründe iletişim konusu olduğunda aklımıza ilk olarak hekim ve hasta arasında kurulan iletişim gelmektedir ancak hekim ile hekim arasında kurulan iletişimin ne denli kıymetli ve gerekli olduğu hep gözlerden kaçmıştır.

Hastaların ve tedavi görmesi gereken kişilerin sürecinde inanılmaz bir rol oynayabilecek bu iletişimin doğru bilgilerle ve hızlıca kurulması gerekir. Hata kabul edilemeyen sürecin hızlı olması da gerekmektedir.

Hekimlerin kararsız kaldıkları durumlarda, tedavi veya teşhis gibi konularda zorlandıklarında kendi meslektaşları ile fikir alışverişi yapmalarının, danışmaları oldukça olağan bir durum. Fahri Yılmaz tarafından sunulan uygulamada hekimlerin tecrübe ve bilgilerinin paylaşılmasının kolaylaştırılması hedefleniyor.

Doktorlar farklı branş kategorileri altında, durumlarını fotoğraf, video veya metin kullanarak diğer hekimlere sunarak, görüş ve yardım talep edebiliyorlar. Hekimler arasında iletişim ve konsültasyon kurulması için tüm platformlarda çalışan bir uygulama geliştirildi. HippocrApp uygulamasının fikir babası olan Genel Cerrah Opr. Dr. Fahri Yılmaz, dayanışma ve iletişim konusunda beklentilerinin karşılanacağını düşündüğü uygulama ile ilgili ümit verici düşüncelere sahip.

KOSGEB desteği alan projelerden olan HippocrApp; Kocaeli Üniversitesi’nin bir ürünü. Projenin yöneticisi ve fikir babasının bir genel cerrahi uzmanı oldu ve uygulama geliştirilirken farklı brançlardan hekim görüşleri alındı.

Uygulama sadece hekim olan uzmanlar tarafından kontrol sonrasında doğrulanan kullanıcıların kullanımına sunulacak. Dünyadaki ve ülkemizdeki sağlık kuruluşlarında, sohbet ortamlarında yetersiz ve kısıtlı bilgilerle bulunmaya çalışılan çözümlerin yerini alacak olan uygulama, doğru şekilde eklenen hasta verileri, aynı branş hekimleri tarafınca gözlemlenebilecek ve izlenebilecek, yorumlarla destek de sunulacak.

İlk olarak ülkemizde iOS için kullanıma açılan uygulama yakın zamanda Android için de aktif olacak. Tüm dünyadan hekimlerin ilgisini çekmesi beklenen ve dünya sağlık sektöründe ses getirecek bir sağlık uygulaması olacağı düşünülüyor. HippocrApp uygulamasını kullanmak için sitemizdeki bağlantıları kullanabilirsiniz. Uygulamadan faydalanmak için resmi bir hekim olmanız gerektiğini hatırlatalım.

Bir önceki yazımız olan B612 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Android, iOS

  • GooglePlay:

    HippocrApp İndir

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?