Instagram Lite
Instagram Lite

Instagram Lite

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...
 • Geliştirici:

  Instagram

 • Minimum Sürüm:

  5.0 ve sonrası

Instagram Lite APK İndir

1 milyar aktif kullanıcı barajını geçerek dünyanın en büyük sosyal medya devlerinden biri olan Instagram, Instagram Lite versiyonu ile karşımızda. Instagram Lite APK ise sitemizden indirilebiliyor.

1 milyar aktif kullanıcı sınırını geçen Instagram, sektörün en büyüklerinden biri olarak yerini perçinledi. Yepyeni özellikleri ile de sürekli kullanıcılara yenilikler sunan uygulama, IGTV ve Görüntülü Konuşma gibi özelliklerden sonra, Instagram Lite versiyonuyla karşımıza çıktı.

Instagram Lite APK Az Veri Kullanımı

Henüz Türkiye’de resmi olarak bulunmayan Lite versiyon, adından da belli olacağı gibi interneti su gibi içen uygulamanın, internet paketlerine yüklediği ağırlığı çekmeyi hedefliyor. Lite versiyon temel uygulama da olduğu gibi çalışsa da bazı önemli özellikler yer almıyor. Fotoğraflarınızı, filtreleyip paylaşabiliyor, hikayelerde gezebiliyor ancak Direct ve video paylaşımı gibi özellikler engellenmiş.

Instagram Lite İndir

Uygulamanın boyutu sadece 573 kilobayt olarak belirtilmiş ve sadece Android 5.0 ve üzeri işletim sistemine sahip olan Android akıllı telefonlarda kullanılabiliyor. Ülkemiz için yayınlandığında sitemizdeki Google Play linkini kullanabileceksiniz.

Henüz ülkemizde paylaşılmayan uygulamayı resmi yollardan indiremediğimiz için APK dosyasını sitemizden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

F8 Geliştiriciler Konferansı dahilinde duyurusu yapılan video sohbet özelliğinin yanında Lite versiyon da dile getirilmişti. Hikayelere de erişim sunan Lite sürüm düşük donanım özelliklerine sahip telefon kullanıcılarını mutlu edecek. Lite versiyon gelecek olan güncellemeler ile video ve mesaj üzerinden kişisel iletişim desteğine de kavuşacak.

Bir önceki yazımız olan GetContact başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • Kategori:

  Android

 • GooglePlay:

  Instagram Lite

 • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?