İnstagram
İnstagram

İnstagram

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Instagram

İnstagram Yükle

İnstagram’ı duymayanınız kalmamıştır diye düşünüyoruz. Son zamanların en sevilen sosyal medya hesabının instagram olduğunu söylememiz mümkündür. Uygulamanın fotoğraf ve video paylaşım sitesinin olmasının yanı sıra ticarete dönüşmesiyle de günde en çok tıklanan sitelerden biri olmuştur.

Instagram sadece sosyal medya hesabı değil aynı zamanda alışveriş sitesi olarak kullanabildiğiniz bir yerdir. Öyle ki satıcılar, diyetisyenler, blogger’lar ve daha pek çok takipçiye ihtiyaç duyan kişiler instagram uygulaması sayesinde çalışmalarını insanlara sunabiliyorlar.

 

Hâl böyle olunca hem istagram apk hem de instagram ios sürümüne sürekli güncellemeler geliyor. Başta sadece kare şeklinde fotoğraf paylaşımına izin veren bu meşhur sosyal medya hesabı daha sonra video ekleme güncellemesiyle karşımıza çıkmıştır. Üstelik 10 saniye ile sınırlı olan bu videoları şu an 60 saniye olarak paylaşabilmekteyiz.

 

Dediğimiz gibi ilk başta sadece kare şeklinde fotoğraflar paylaşmamıza izin verirken şu anda dikdörtgen olarak da fotoğraflar koyabiliyoruz. Snapchat’in 24 saat içinde silinebilme özelliği çok sevildiğinden Instagram da kendine Hikayem özelliği getirmiştir ve bunda da başarılı olmuştur. Çoğu kullanıcıya Snapchat kullanmayı bıraktırmıştır.

 

DM özelliği sayesinde gizli olarak takipçilerinizle mesajlaşmanız da mümkündür. Eğer bir kurum hesabıysanız kendinize Facebook sayfası açıp bunu Instagram hesabınızla bağlantı kurup profilinizi şirket görünümüne çevirebilirsiniz. Böylece paylaşımlarınızın istatistiklerini inceleyebilirsiniz. Paylaşımlarınız kaç kişiye ulaşmış, kaç beğeni ve yorum almış, kaç kişi tarafından kaydedilmiş bakabilirsiniz. Son bombası canlı yayın özelliği ile de yakında Periscope uygulamasının papucunu dama attıracak gibi görünüyor. Eğer hala bir hesabınızın yoksa mutlaka instagram indirmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Foursquare başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Android

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?