Knock Lock
Knock Lock

Knock Lock

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Breakout Games

Knock Lock İndir

Knock Code telefonunuzun güvenliği için kullanabileceğiniz bir kilit seçeneğidir. Araştırmalar gösteriyor ki; insanlar telefonlarını günde en az 100 kez açıp kapıyorlar. Bu yüzden LG firması kullanıcıya katma değer sunmak açısından çıkardığı G2 ürünüyle KnockON özelliğini geliştirip Knock CodeTM özelliğini sevenlerine duyurmuştur.

 

Telefonlarının başkaları tarafından habersizce kullanılmasını istemeyen kişiler için Knock Code uygulaması bir velinimettir. Gün içinde çok sık telefonunu açan kişiler telefonlarının kilit tuşuna çok basacakları için tuşun erkenden zedelenip bozulmasına neden olur. İşte burada Knock Lock devreye giriyor. Bu uygulama sayesinde telefonunuzun ekranına çift dokunarak açabilir ve bu sayede telefonun tuş kilidine sürekli basmamış olursunuz.

 

Cep telefonlarına kilit koymak için desen çizerek şifre oluşturmak oldukça yaygındır. Eğer siz de sıklıkla tuş kilidini açıyorsanız bu şifreler bir süre sonra sizi sıkacak ve zaman kaybına neden olacağı için kullanmak istemeyeceğinize eminiz. Knock Code güvenlik sistemi ile 86.000 farklı kombinasyon ile telefonlar korunabilir ve bu kombinasyonları hafızasında tutabilen bu teknoloji, sekiz aşamalı tıklamaya kadar destek verebilmektedir. Ayrıca bu özellik kullanıcıların ekran üzerinde kendilerine özel bir hareketle telefonu açıp kilitlemelerine olanak sağlamaktadır.

 

Knock Code telefonunuz ekranı kapalıyken çalışmaktadır. Ekranın herhangi bir noktasından seçilen tuş kombinasyonu girilerek telefona giriş yapabilirsiniz. Yanlış bir parola girdiğinizde ekran ışığı açılmayacak dolayısıyla gereksiz yere şarj tüketmeyeceksiniz. Knock kodu aktif etmek için şunları yapın. Ayalar > Kilit Ekranını > Giriş Yöntemini Seç ve buradan Knock Code korumasını işaretleyin.

 

Tek kötü haberimiz bu özelliği piyasada hala en başarılı yapan LG firmasıdır. HTC, Samsung, Discovery gibi diğer Android firmalar maalesef bu sistemi desteklememektedir.

Bir önceki yazımız olan iKeyboard başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Android

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?