Bloxorz - Block and Hole | Süper Uygulama Bloxorz - Block and Hole | Süper Uygulama
Bloxorz – Block and Hole

Bloxorz – Block and Hole

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Superpow

  • Versiyon:

    1.3.4

  • Minimum Sürüm:

    4.0.3 ve sonrası

Bloxorz - Block and Hole

Bulmaca oyunlarına ilgi duyuyor musunuz? Oynamaktan keyif alacağınızı düşündüğümüz bir bulmaca oyunu ile karşınızdayız. Sitemize eklediğimiz yeni ve ücretsiz bir mobil bulmaca oyunu olan Bloxorz’u size biraz anlatacağız.

2007 senesinde popülerliği zirve yapmış ve “Yılın Web Oyunu” unvanını kazanmış bir oyun olan Bloxorz’un sahibi Damien Clarke, oyunun o tarihlerdeki bu oynanış biçimini sunan ilk Flash oyun olduğunu belirtiyor.

Geliştiriciler o dönemin efsanesinin mobil versiyonunu da hazırlamışlar. Elbette söylemek gerekiyor, karşınıza çıkacak olan renkler oyunun orijinal mobil sürümünden gelmiyor.

Orijinal mobil uygulaması hem oynanış hem de görsellik konusunda vasat olduğu için günümüze uyarlanmış tasarıma ve daha başarılı bir kontrol mekanizmasına sahip olan Bloxorz – Block And Hole oyununu sitemize ekledik. Yazımız süresince orijinal web sürümü ile kıyaslamalar yapacağız.

Oyun çıkışını ilk yaptığında flash oyun sektörünün tekeli haline gelmişti. Oyunda kare kare olarak dizayn eidlmiş ve havada asılı duran bir platformun üzerinde ilerliyorduk. Buna ek olarak mistik müzikleri bir oyun olduğunu için oynanış biçimi de yeniydi.

Bloğu yalnızca devirerek ilerletebiliyorsunuz ve sadece yukarı, aşağı, sağ ve sol hamlelerini yapabiliyordunuz. Bloğu gerektiği taktirde yan, gerekli olursa dik devirerek, belirlenen bitiş noktasından geçirmek durumundaydınız. Oyun bu şekilde devam ederken bölümler tamamlandıkça farklılıklar karşımıza çıkıyordu. Kimi bölümlerde yeni köprüler oluşturmanız ve blokları ikiye ayırmanız isteniyordu.

Web sürümü 33 adet bölümle sınırlı kalmış ancak Bloxorz – Block And Hole grafikleri yenilemekle kalmamış oyunun bölüm sayısını da 200’e yükseltmiş. Bu da çok güzel olmuş.

Bahsettiğimiz şeylerin haricinde web sürümü ile mobil versiyon arasında dikkate değer bir farklılık bulunmuyor. Oyunun oynanışı belirttiğiimiz gibi, yeni köprüler ve bloğu ikiye bölme gibi karmaşık ve zor platformlara bir de dik devirdiğiniz zaman cam platformlar dahil edilmiş. Eğer dik konumda turuncu camların üzerinde durursanız, platform kırılıyor ve kaybetmiş oluyorsunuz. Köprü oluşturmak için ise gerekli butonların üzerinde durmalısınız. Butonların bazıları üzerlerinde dik durmuyorsanız çalışmıyor.

Oynarken düşünerek hareket etmeniz gereken bu başarılı Bloxorz uygulamasını sitemiz üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan VSCO başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.