Spotify Lite
Spotify Lite

Spotify Lite

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
 • Geliştirici:

  Spotify Ltd.

 • Versiyon:

  0.6.6

 • Minimum Sürüm:

  4.1 ve sonrası

Spotify Lite APK

Son dönemin en çok tercih edilen müzik dinleme uygulaması Spotify, büyük uygulamaların Lite sürüm sunma akımına uydu ve Spotify Lite uygulamasını marketlere sundu.

Sitemiz üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilecğeiniz uygulama ile hızlı ve sade bir deneyim yaşayabiliyorsunuz. Normal versiyon Spotify’ın sahip olduğu birçok özelliği sunmaya devam eden Spotify Lite uygulamasının, boyutu aşağıya çektiği ilk göze çarpanlardan. Normal şartlarda 100 MB gibi bir yer tutan Spotify’ın Lite versiyonu sadece 15 MB yer kaplıyor. Uygulamanın boyutunun düşüşüyle beraber dikkatleri çeken ilk özellik uygulamanın en altındaki menü oldu.

Lite versiyonda gözat, radyo ve kitaplık gibi seçenekleri dışarıda bırakan firma, menüye yalnızca Anasayfa, arama ve favoriler kategorilerini ekledi.

Temel uygulamaya kıyasla son derece sade olan Spotify Lite’ın ayarlarındaki çoğu detay kullanılamıyor. Fakat eklenen veri kullanım sınırlandırılması, data paketi kullanan kişilerin imdadına yetişecek türden. Açıklamalara göre Spotify Lite’ı kullanan kişiler 250 MB, 500 MB, 750 MB, 1 GB, 2 GB ve 3 GB gibi sınırlar belirleyerek veri kullanımına sınır getirebilecekler.

Kullanıcıların tadını kaçırabilecek en önemli eksiklik ise Spotify Connect’in Lite versiyonda bulunmuyor oluşu, akıllı telefonunuz ve Spotify kullanan diğer cihazlarınız ile bağlantı kuran Spotify Connect, Lite versiyonda bulunmuyor. Özellikle Premium kullanıcıların özelliklerini bulundurmayan Lite sürüm herkese hitap etmiyor.

Dünyanın en fazla tercih edilen müzik dinleme uygulaması olan Spotify, son yıllarda Apple Music ve TIDAL gibi rakiplere rağmen koltuğunu bırakmadan çevrimiçi müzik platformları arasında tepedeki yerini korumayı başardı. Detaylarını aktardığımız yeni Lite sürümle, düşük donanıma sahip cihazlar kullanan kişileri de mutlu etmeye çalışan firmanın mantıklı bir hamle yaptığını söyleyebiliriz. Ancak Premium hesabı bulunan kişilerin Lite sürümde çoğu özellikten mahrum kalması pek hoş olmamış.

2018’de uygulamaların Lite sürüm furyasına katılan Spotify Lite’ı sitemizden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Yeni uygulamanın özellikleri ise şu şekilde;

Daha az veri tüketin

Favori şarkı ve şarkıcılarınızı dinleyin

Hızlı ve küçük, yer kaplamayan bir uygulama

Size özel çalma listelerini kontrol edin

Yeni sanatçılar keşfedin

Tüm Android modellerinde çalışır

Tüm internet hızlarında stabil bir ses sunar

Bir önceki yazımız olan GetContact başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • Kategori:

  Android

 • GooglePlay:

  Spotify Lite

 • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?