UVLens | Süper Uygulama UVLens | Süper Uygulama
UVLens

UVLens

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
 • Geliştirici:

  Spark 64

 • Minimum Sürüm:

  4.1 ve sonrası

UVLens İndir

Uzunca bir süredir beklenen yaz aylarının gelmesiyle güneş ışınlarının olumsuz etkileri de tekrar gündeme geldi. Her konuda olduğu gibi bu konuda da yardımınıza koşan bir mobil uygulama var. UVLens adlı uygulama, Uv ışınlarının ölçümünü yapıyor.

Yeni Zelandalı ekibin geliştirdiği uygulama, gün içinde kullanıcıların insan cildine zararları bulunan UV ışınlarının ölçümünü yapıyor. Bu sayede dışarı çıkmak için gereken güvenlik önlemlerini alma fırsatı sunan uygulama, yaz aylarında kullanıcıların sağlıklarında büyük rol oynuyor.

Bir hava durumu uygulamasında görebileceğiniz özellikleri bulunduran uygulamanın odağında, insan tenine zararlı olan UV ışınları bulunuyor. Uygulamadan tam verim almak için bazı kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Göz rengi, cilt tonu, saç rengi, normal şartlarda ne kadar yandığınız gibi bilgiler, uygulamanın işlevini tam olarak yerine getirmesi için ihtiyacı olan detaylar.

Girdiğiniz bilgilerin analizini gerçekleştiren uygulama, günün hava durumu ve saatini de dikkate alarak güneşte kalacağınızda kaç dakika içerisinde teninizin zarar görebileceğinin hesabını yapıyor. Bununla da kalmayan uygulama şemsiye, güneş gözlüğü, uzun kollu giyecekler gibi önlem almak için sizler uyarıyor, elbette uygulama isteğinize bağlı olarak akıllı telefonunuza anlık bildirimler iletebiliyor.

Bu sayede devamlı saate bakıp dışarıda ne kadar süre kaldığınızı tespit etmenize gerek bırakmayan uygulama, muhtemel güneş yanıklarının da önüne geçmenizi sağlıyor.

Özellikle yaz aylarında güneşten korunmanızı sağlamak için UVLens uygulamasını sitemiz üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan inekle başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • Kategori:

  Android

 • GooglePlay:

  UVLens

 • Yayınlanma Tarihi:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.