Facebook Arkadaş Listesi Gizleme (2017)
Facebook Arkadaş Listesi Gizleme (2017)

Facebook Arkadaş Listesi Gizleme (2017)

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...

Facebook Arkadaş Gizleme

Facebook arkadaş listesi gizleme işlemleri 2017 yılında Facebook güncellemelerinden dolayı biraz değişiklik göstermiş olabilir. Eğer hesabınızı dondurma, Facebook güncellemesi yapma gibi çeşitli nedenlerden dolayı arkadaş listeniz tekrar görünmeye başladıysa ya da şimdiye kadar başkalarının gördüğü arkadaş listenizi artık gizli tutmak istiyorsanız bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.

 

Facebook arkadaş listesini gizlemek için tabii ki Gizlilik Ayarları bölümünden işlemleri gerçekleştirmelisiniz. Arkadaş listeniz herkese açık, arkadaşlar ya da arkadaşlarımın arkadaşları olarak ayarlanmış olabilir. Bunları istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. Yapması da çok kolaydır. Hem telefondan hem de bilgisayardan arkadaş gizleme için Facebook hesabınızı kullanabilirsiniz.

Eğer siz de “Facebook arkadaş listemi nasıl gizlerim?” diye soruyorsanız aşağıdaki adımları izleyin. Öncelikle Facebook profilinizi kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek açın.

Kendi profil sayfanızda bulunan Arkadaşlar yazan kutucuğun sağ üst köşesindeki “Arkadaşlar” sekmesini seçin. Sonrasında ekrana çıkan pencerenin sağ üst köşesinde “Düzenle” ve “Arkadaşlarımı Bul” olarak 2 seçenek göreceksiniz.

Düzenle seçeneğine tıklayın ve gizlemek için o kısmı “Sadece Ben” olarak yapın. Dilerseniz diğer seçenekleri de tabii ki kullanabilirsiniz.

 

Son zamanlarda çoğalan Facebook dolandırıcılığı yüzünden hesabınızın güvenliği açısından arkadaş listesini “Sadece Ben” olarak gizlemenizi tavsiye ederiz. Dışarıdan arkadaş listenizi gören kişiler sahte bir hesap açıp arkadaşlarınızı eklediği için başkalarını kolayca kandırabilirler. Mümkün olduğunca Facebook profilinizin dışarıya kapalı olmasında fayda vardır. Sadece arkadaş listeniz değil fotoğraflarınızı da herkese açık olarak paylaşmamanızı tavsiye ederiz.

Formun Üstü

 

 

Bir önceki yazımız olan Root Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?