Facebook Hesabını Silme
Facebook Hesabını Silme

Facebook Hesabını Silme

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Facebook Nasıl Kapatılır?

Facebook hesabını silmek isteyenler ve nasıl olduğunu bulamayanlar için ayrıntılı bir yazı hazırlamak istedik. Eğer Facebook hesabını tamamen silmek istiyorsanız doğru sayfadasınız demektir. Şunu başta söyleyelim ki, Facebook hesabını dondurmak yerine silerseniz bir daha asla açamazsınız. Yani kalıcı olarak hesaba veda etmiş olursunuz.

 

Facebook Hesabını Silme

 
Facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemi dondurma işlemine göre biraz daha uğraştırıcıdır. Daha önceden silmeyi deneyip de tekrar hesabınızla karşılaştıysanız önemli bir püf noktasını atlamışsınızdır. Facebook hesabını tamamen kapatmak için, hesabı sil butonuna tıklamadan önce bağlantılarınızın olduğu uygulama listenizi temizlemeniz gerekmektedir. Bunun nedeni; Facebook hesabınızın silinmesi sürecinde hesap içinde hiçbir hareketlilik olmaması şartıdır. Çünkü siz hesap silseniz bile, hesabınıza bağlı oyunları açarsanız bir hareket meydana gelecektir.

 

Şimdi konuyu daha ayrıntılı açıklayalım. Hesabınızda yer alan uygulamaları silmek için “Facebook Uygulama Ayarları” kısmına gelin (Ayarlar / Uygulamalar). Tüm uygulamaların yanında yer olan “X” işaretine tek tek tıklayarak kaldırma işlemlerini yapın.

Bunları yaptıktan sonra aşağıdaki “Hesabımı Sil” linkine tıklayın. Ekrana çıkan güvenlik kodu ve şifresini girin. Bu noktadan itibaren Facebook hesabınızı 2 hafta boyunca hiçbir şekilde açmamanız lazım. 2 haftanın sonunda hesabınız tamamen silinecektir. Olur da yanlışlıkla açarsanız bu işlemleri tekrarlamalısınız.

Facebook Hesabımı Sil

 

Facebook hesabınızla bağlantılı olan ve tek başına yöneticiliğini yaptığınız sayfa ya da gruplarınız varsa onların da otomatik olarak silineceğini unutmayın. Eğer onların silinmesini istemiyorsanız hesabınızı silmeden önce ikinci yönetici ekleyebilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?