Instagram Fotoğraf İndirme
Instagram Fotoğraf İndirme

Instagram Fotoğraf İndirme

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...

Instagramdan Fotoğraf İndirmek

Instagram fotoğraf indirme gerçekleştirmek için Instagram hesabınızı masaüstünde açmanız yeterlidir. Çok büyük bir kitlenin fotoğraflarını paylaşmak için kullandığı Instagram sosyal medyasını eminiz siz de severek kullanıyorsunuz. Farklı efektler ve filtreler kullanarak fotoğraflarınızı güzelleştirip, onları takipçilerinizle paylaşıyorsunuz.

 

Bazen başkalarının paylaştığı fotoğrafları beğendiğiniz için arşivinize almak isteyebilirsiniz. Bunun için özel olarak geliştirilmiş programları indirebileceğiniz gibi hiçbir programa gerek duymadan da aynı işlemi yapabilirsiniz. Instagram post indirme işlemi için Google Chromei Firefox ya da Internet Explorer tarayıcılarından birini kullanmalısınız. Şimdi her bir tarayıcı için hangi aşamalar olduğunu açıklayalım.

Instagram Fotoğraf İndirme

Google Chrome’dan Instagram fotoğraf kaydetmek için beğendiğiniz fotoğrafın üzerine fare ile gelip sağ tıklayın. Ardından “Öğeyi Denetle” seçeneğine tıklayın. Böylece karşınıza “Developer Tools”  ekranı çıkacaktır. Bu ekranda sonu .jpg uzantısına sahip yani bir çeşit resim bağlantısı göreceksiniz.

Bağlantının üzerine fare imlecini getirirseniz o görselin önizlemesini görebilirsiniz. Bağlantıya sağ tuşla tıklayıp, “Open link in new tab” yazan kısmı seçin. İndirmek istediğiniz fotoğraf yeni bir sekmede açılacaktır.

Fotoğrafın üzerine gelip sağ tıklayıp “Resmi farklı kaydet…” derseniz zaten bundan sonraki adımları bildiğinizi düşünüyoruz ama biz yine de söyleyelim. Fotoğrafı nereye kaydetmek istediğinizi soracak olan bilgisayarınıza, solda gördüğünüz klasör seçeneklerinden birini seçerek istediğiniz komutu verebilirsiniz.

 

Firefox’dan Instagram fotoğrafı download etmek için ise daha kısa bir yolunuz vardır. Yukarıda olduğu gibi beğendiğiniz fotoğrafın üzerine tıklayın ve fotoğrafa özel ekranı açın. Ekrana çıkan fotoğraf penceresinin üzerine sağ tıklayın ve “Arka plan resmini göster” seçeneğini işaretleyin. Yeni bir ekranda açılan fotoğrafın üzerine yine sağ tıklayıp “Resmi farklı kaydet…” diyin. Aynı şekilde istediğiniz klasöre kayıt işlemini gerçekleştirin.

 

Internet Explorer’dan Instagram fotoğraf indirmek içlerinde en kolayıdır. Tek yapmanız gereken indirmek istediğiniz fotoğrafın ekranını açıp sağ tıklayıp, “Arka planı farklı kaydet…” demenizdir.

 

Bir önceki yazımız olan Telefona Format Nasıl Atılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?