Instagram Hesap Silme
Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap Silme

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Instagram Hesabı Silme

Instagram hesap silme kararını pek çok nedenden dolayı alabilirsiniz. Belki eşinizden boşandınız, sevgilinizden ayrıldınız, belki kafa dinlemek ve sosyal medyadan uzaklaşmak istiyorsunuz, belki de profilinizden memnun değilsiniz ve her şeye sil baştan başlamak istiyorsunuz.

Instagram Hesap Silme

Öncelikle şunu söylemek isteriz ki, Instagram kalıcı olarak silme işleminden sonra o hesaba veda edersiniz ve bir daha asla fotoğraflarınıza ulaşamazsınız. Bu yüzden de Instagram hesabı silmeden önce çok iyi düşünmeniz gerekir. Bir süreliğine ara vermek için silmek yerine Instagram hesabı dondurma işlemi çok daha mantıklıdır. Fakat kararınız kesin, Instagram hesabı kapatmak ve işi kökten bitirmek istiyorsunuz. O zaman gelin bunu maddeler hâlinde açıklayalım.

 

  • Instagram hesabını silmek için masaüstü bilgisayarınızdan hesabınıza giriş yapın.
  • İlk olarak takipte olduğunuz kişilerin paylaşımlarını gösteren ana sayfa ile karşılaşacaksınız. Siz kendi profilinizin olduğu yere gelin.
  • Ayarlar menüsünden “Instagram Hesap Silme” bağlantısına tıklayın.
  • Sizden neden silmek istediğinize dair bir açıklama yapmanızı isteyecektir. Oraya nedeninizi yazdıktan sonra “Hesabımı Sil” butonuna tıklayın.
  • Gelen şifreyi de oraya girdikten sonra hesabınız silinecektir.

 

Gördüğünüz gibi çok kısa bir süre içinde bütün hatıralarına, emeklerinize veda edebilirsiniz. “Hesabımı Sil” butonuna bastıktan sonra geri dönüşü olmadığını unutmayın. Hatta bize kalırsa öncelikle hesabınızı dondurmayı deneyin. Zaten tekrar giriş yapmadığınız sürece aktifleşmeyecek ve başkaları hesabınızı silmişsiniz gibi görecektir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Iphone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?