IPhone 6 Ekran Görüntüsü Alma
IPhone 6 Ekran Görüntüsü Alma

IPhone 6 Ekran Görüntüsü Alma

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...

iPhone 6 Ekran Görüntüsü Alma

IPhone 6 ekran görüntüsü alma işleminin nasıl yapıldığını bilmiyor olabilirsiniz. Çünkü Apple IPhone 6 modelinde biraz değişikliğe giderek kilit tuşunun yerini değiştirdi. Android kullanıcıları elinin kenarını ekranının üzerinde soldan sağa doğru sürükleyerek kolayca screet shot alma işlemini gerçekleştirirken, IPhone kullanıcıları için bu durum biraz daha farklıdır.

IPhone 6 Ekran Görüntüsü Alma

Eğer eski IPhone kullanıcılarındansanız aslında bunu kolaylıkla tahmin edebileceğinizi düşünüyoruz. Çünkü değişen hiçbir şey olmadı. Değişen sadece kilit tuşunun yeridir. Bu yüzden kafanızın karışmasına gerek yoktur. Yani tıpkı eskiden olduğu gibi, ekran görüntüsü almak için kilit tuşu + orta tuş adımlarını takip edebilirsiniz. Bu tuşlara aynı anda bastığınızda aldığınız ekran görüntüsünün film rulonuzda yer aldığını göreceksiniz.

 

Dediğimiz gibi kilit tuşu ile orta tuşa aynı anda basmak IPhone screen shot (ss) almak için yeterlidir. Görüntülerden de yola çıkarak ne yapmanız gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Bu tuş kombinasyonu bu zamana kadar her modelde geçerli olmuştur. Kilit tuşunun yeri değişse dahi ekran görüntü alma kısayolu değişmemiştir.

 

iPhone 6 Ekran Görüntüsü Almak

 

IOS 9’a geçilmesi ile birlikte şimdilik herhangi bir değişiklik olacağı söz konusu değildir. IPhone 8 modelini görmeden bu konu hakkında bir fikir yürütmenin doğru olmayacağını düşünüyoruz. Fakat muhtemelen Apple, kullanıcılarında kafa karışıklığına neden olmamak için yine aynı kısayollarını kullanacaktır. Bu kombinasyon şimdiye kadar üretilen tüm IPhone modellerinde geçerli olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Telefon Suya Düşerse Ne Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?