Iphone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır?
Iphone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır?

Iphone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...

Iphone Pil Yüzdesi Açma

Iphone pil yüzdesi nasıl açılır?” sorusunun cevabı çok basittir. Iphone kullanmayan kişiler IOS işletim sisteminin çok zor olduğunu düşünürler. Fakat Iphone kullanmaya başladıktan sonra aslında Android’de daha basit ve sade bir ara yüze sahip olduğunu anlarlar. Iphone kullanmaya başlayan biri Android işletim sistemine kolay kolay dönmek istemez.

 

IOS kendini koruyan ve pek çok virüs geçirebilecek işlemleri yapmayı kısıtladığı için, telefonunuzda kolay kolay sıkıntı yaşamazsınız. Telefonda herhangi bir işlem yapmak için sadece Ayarlar bölümündeki birkaç satırı kullanmanız yeterlidir.

Iphone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır?

İlk Iphone aldığınız ya da gelen güncelleme için IOS’u yeniden kurduğunuz zaman sağ üst köşede bulanan Iphone pil durumunun yüzdesini göremezsiniz. Bu görüntü genellikle tercih edilmez. Şarjın ne kadar kaldığını görmek daha temkinli hareket etmenizi sağlar.

IPhone pil yüzdesini açmak için Ayarlar kısmına girin. Genel yazan sekmeyi tıkladıktan sonra Kullanım yazan yeri seçin. Orada “Pil Yüzdesi” yazdığını göreceksiniz. Yandaki oval işarete tıklayıp aktifleştirin, yani yeşil renk yapın. Anında pil yüzdesinin ekrana geldiğiniz göreceksiniz

.

Kısaca özetlemek gerekirse Ayarlar > Genel > Kullanım > Pil Yüzdesi yolunu takip etmeniz yeterlidir.

 

Bir önceki yazımız olan Hotmail Şifre Değiştirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?