IPhone Zil Sesi Yapmak
IPhone Zil Sesi Yapmak

IPhone Zil Sesi Yapmak

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...

IPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır

ITunes’un son sürümünden sonra IPhone zil sesi yapmak iyice zorlaştı. Her ne kadar IPhone’un kendine has müzikleri çok güzel olsa da bazı kişiler kendi indirdiği mp3 müziklerini zil sesi yapmayı çok seviyor. IPhone kullanıcısı olmayan kişiler, IPhone’un bu özelliğini öne sürüp kullanmayı tercih etmediklerini belirtseler de birkaç işlemden sonra siz de istediğiniz müziği zil sesi yapabildiğinizi göreceksiniz. Netice de her gün zil sesi değişikliği yapmıyoruz değil mi?

 

Öncelikle kullanmak istediğiniz müziğin 40 saniyelik süreye sahip olmasına dikkat edin. İnternette pek çok ses kaydı kırpıcı programı var. Dinlediğimiz müziklerin girişleri genelde çok durgun ve asıl beğendiğimiz kısımlar nakarat olduğundan bu koşul oldukça faydalıdır. Sevdiğiniz müzikten 40 saniyelik bir parçayı kırpın ve .m4r formatına çevirin. Video ve ses kırpma programlarında genelde hangi formatta kayıt edeceğinizi soran bölüm bulunmaktadır. Yani ayrıca bir format çevirici programına gerek yoktur.

IPhone Zil Sesi Yapmak

Ayrıca müziklerinizi melofania.com adresinden seçebilirsiniz. Burada indirme işlemini yaparken direk 40 saniyelik alanı seçip .m4r olarak indirme seçeneği de bulunmaktadır. Bu site çok işinize yarayacaktır. Şimdi ise ITunes açmanız gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü burada Apple kurallarını yıkıyoruz. ITunes alternatifi olan Copy Trans ismindeki programı indirip kurun.

 

Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve “Bu bilgisayara güven” seçeneğine tıklayın. Copy Trans programındaki “Manager” bölümünü kurun ve “Start” tuşuna basın. Uygulama açıldığında telefonunuzu görecektir. Sol üstte melodiler kısmına tıklayın ve indirmiş olduğunuz 40 saniyelik melodinizi buraya sürükleyin. Daha sonra ise Yenile/Güncelle kısmın tıklayıp dosya aktarımını tamamlayın.

 

Artık yeni melodiniz telefonunuzda yüklüdür. İstediğiniz zaman telefonunuzun Ayarlar > Sesler kısmına girip “Zil Sesleri” bölümünden yüklediğiniz melodinizi seçip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Hesap Silme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?