Snapchat Hesap Silme
Snapchat Hesap Silme

Snapchat Hesap Silme

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...

Snapchat Hesap Silmek

Bir anda büyük patlama yapan Snapchat uygulaması, Snapchat hesap silme işlemleri ile yoluna devam etmeye başladı. 6 saniyelik video ya da fotoğraflarla 24 saatliğine paylaşım yapmanızı sağlayan programı artık tercih etmeyen kullanıcıların pek çok sebebi var.

 

Snapchat genellikle video yüklemeye dayalı bir program olduğu için telefonunuzun hesabında büyük bir alan yer kaplıyor. Takip ettiğiniz kişilerin paylaşımların her izlediğinizde büyük bir hızda telefon hafızanız dolmaya ve bir süre sonra yeterli alan yok uyarıları alıyorsunuz. Snapchat uygulamasını silip tekrar yüklediğinizde bu sorunu geçici olarak çözebilseniz de bu durum oldukça can sıkıcı değil mi?

Snapchat Hesap Silme

Bir başka neden, geçici olarak paylaşılan ve genel olarak Hikâyem adı verilen paylaşım türünü öncelikle Instagram, ardından Whatsapp, Facebook Messenger gibi daha büyük kullanıcı kitlesine sahip olan sosyal medya hesaplarının da çıkarması, Snapchat değerinin düşmesine neden oldu. Hızlı bir şekilde telefon şarjı yiyen ve telefonların yazılım hatalarına da sebep olan Snapchat çıkış yaptığı gibi aynı anda düşüşe de geçiş yaptı. Şu sıralar sadece sevimli filtreleri hatırına kullanıldığını düşündüğümüz bu program, filtreleri de taklit edildiği takdirde çabucak unutulup gidileceğini düşünüyoruz.

 

Peki, Snapchat hesabı nasıl kapatılır? Öncelikle masaüstünden Snapchat sitesini açıp hesap bölümüne gelin ve “Hesap Sil” kısmına tıklayın. Ekrana verdiği uyarı mesajıyla size duygu sömürüsü yapacak olan programa aldanmayın ve bilgilerinizi doldurarak giriş yapın. Robot olmadığınızı da doğruladıktan sonra devam edin. 30 gün içerisinde hesabınız tamemen silinmiş olacak. 30 günden önce kullanıcı bilgilerinizle giriş yaparsanız hesabınızı tekrar aktif hâle getirmiş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Scorp Hesap Silme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?