Telefona Format Nasıl Atılır?
Telefona Format Nasıl Atılır?

Telefona Format Nasıl Atılır?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...

Android Telefona Format Nasıl Atılır?

Telefona format nasıl atılır?” konulu yazımızdan Android işletim sistemli telefonunuza kolayca format atmayı öğrenebilirsiniz. Eğer siz de telefonunuzun performansını artık beğenmiyorsanız, virüs telefonunuz kaptıysa, hafızası dolu olduğu için donma, takılma sorunları yaşıyorsanız telefonunuza format atarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

 

Telefona format atma işleminden sonra fotoğrafların, müziklerin, rehberin yani tüm verilerin tamamen silindiğini unutmayın. Bu yüzden verilerinizi önceden yedeklemenizde fayda vardır. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayıp tüm dosyalarınızı kolay bir şekilde yedekleyebilirsiniz.

Telefona Format Nasıl Atılır?

Samsung Galaxy Android format atma için 3 farklı yol izleyebilirsiniz.

İlk yolda, menünüzden “Ayarlar” bölümünü açıp “Gizlilik” kısmına tıklayın. “Fabrika Ayarlarını Sıfırla” seçeneğini seçerek formatı atmış olursunuz.

İkinci yolda, telefonunuzun arama kısmından *2767*3855# numarasını arayın ve böylece formatı gerçekleştirin.

Üçüncü yolda ise, öncelikle telefonunuzu kapatın. Telefonun ortasındaki tuşa basın ve hemen ardından açma kapama düğmesini kullanarak telefonunuzu açın. Karşınıza çıkan pencereden “Wipe Data” kısmından “/factory reset” yazısını seçin. Sonrasında “Reboot Now” ile format atıp cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz.

 

Iphone format atma aşamalarından da bahsedelim. Öncelikle telefonunuzu kapatın.

Bilgisayarınızdan ITunes programını açın. Klavyenizden “Home” tuşuna basılı tutarak USB ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Böylece telefonunuz açılacaktır. Bilgisayarınızda ekrana çıkan “geri yükle (recovery mod)” seçeneğine tıklayıp işlemin bitmesini bekleyin.

 

Gördüğünüz gibi her iki işletim sisteminde de yöntemler oldukça basittir. Artık telefonunuza gönül rahatlığıyla format atabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan IPhone 6 Ekran Görüntüsü Alma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?