Twitter Hesap Dondurma
Twitter Hesap Dondurma

Twitter Hesap Dondurma

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...

Twitter Hesabı Dondurma

Twitter’ın eski popülerliği kalmayınca Twitter hesap dondurma işlemleri oldukça aranmaya başladı. Çünkü bir Facebook gibi kolay olmuyor. Biz de size adım adım Twitter hesap dondurma işlemlerini anlatmak istedik.

Twitter hesabınızı dondurmak istiyorsanız öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki, bu işlemi cep telefonlarınızdan ya da tabletlerinizden yapamazsınız. Çünkü bu işlem mobil cihazlar ile uyumlu değildir. Mobil cihazlarda Twitter hesabı devre dışı bırakma özelliği yoktur. Sadece bilgisayar üzerinden Twitter sitesine girmeniz gereklidir.

 

Twitter hesabınızı dondurmaya başlamadan önce şunları bilmenizde fayda vardır. Twitter hesabını devre dışı bırakmak ya da Twitter hesabını dondurmak gibi bir işlem yaparsanız, hesabınız kalıcı olarak silinmek üzere sıraya alınır. Hesabınızı devre dışı bıraktığınız tarihten itibaren 30 gün süre başlar. 30 gün içinde hiçbir şekilde kullanıcı adınızla hesabınızı açmazsanız, hesabınız kalıcı olarak tamamen silinir. Fakat eğer hesabınızın silinmesini istemiyorsanız bu 30 gün içinde tekrar oturum açıp hesabınızı aktifleştirebilirsiniz.

Twitter Hesap Dondurma

Şunu da belirtmemiz gerekir ki, diyelim hesabınızı dondurdunuz. Birkaç dakika içinde bu işlem gerçekleşecektir. Fakat birkaç gün sonra Twitter’ın web sitesinde size ait bazı içerikleri hâlâ görebildiğinizi fark ettiniz. Merak etmeyin, bazı içerikler için bu durumun oluşması normaldir. Bir süre sonra onlar da görünmez duruma gelecektir.

 

Şimdi adımları anlatmaya geçelim. Twitter’ın web sitesinden kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek giriş yapın. “Hesap Ayarları” kısmına gelin. Yani ekranda gördüğünüz sağ üst bölümdeki dişli çark simgesine tıklayın. Ayarlar sayfasının en alt kısmına gidin.

Twitter Hesabı Dondurma

 

Orada zaten Hesabımı devre dışı bırak. butonunu göreceksiniz. Devre dışı bırakma bilgilerini dilerseniz okuyabilirsiniz, fakat biz zaten önemli noktaları yukarıda açıkladık. Bilgileri okudum kutucuğunu işaretleyip, “Tamam, hesabı devre dışı bırak.” butonuna tıklayın. Bu işlemlerden sonra Twitter hesabı kapatma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Twitter Hesabımı Devre Dışı Bırak.png

 

30 günün sonunda tüm takipçi listenizin, eski twit’lerinizin hepsinin tamamen silineceğini ve tekrar geri alamayacağınızı unutmayın. Bu sebepten dolayı hesabınızı dondurmadan önce iyi düşünmenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Hesabını Silme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?