Google fotoğraf netleştirme hayallerini gerçeğe dönüştürüyor!
Google fotoğraf netleştirme hayallerini gerçeğe dönüştürüyor!

Google fotoğraf netleştirme hayallerini gerçeğe dönüştürüyor!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...

Google fotoğraf netleştirme

Aslında çoğu insanın keşke yapabilsem, şu fotoğrafımı biraz daha net hale getirebilsem diye iç geçirdiği fotoğrafları Google yeni geliştirdiği teknoloji sayesinde eskinden daha net hale getirebilecek. Özellikle bilim-kurgu tarzı filmlerde görmeye alışkın olduğumuz ama bunun bir hayal olduğunu bildiğimiz bu teknik artık hayata geçiyor diyebiliriz.

 

 

Yapay zeka sayesinde görüntünün tam net olmadığı veya anlaşılamaz halde olduğu fotoğrafları yenileyerek daha anlaşılabilir hatta net hale getiriyor. Google Brain adındaki bu program hayatımızda olumlu etkiler bırakacak gibi görünüyor.

Suçluların teşhis edilmesinde veya önemli ayrıntıların elde edilmesinde büyük pay sahibi olacağını düşündüğümüz bu program 8×8 px boyutundaki fotoğrafları yapay zeka sayesinde keskinleştirerek objeleri daha belirgin hale getirmeyi başarıyor.

Düşük kalitedeki fotoğrafları yapay zeka sayesinde daha yüksek çözünürlüklü şekilde sunacak olan Google aslında bizlere yapay zekanın ilerde daha ne kadar gelişebileceğini de göstermiş oluyor.

 

Bir önceki yazımız olan Twitter Uygulamasına GIF Klavye Desteği Geliyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Teknoloji

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?