Adobe Reader İndir
Adobe Reader İndir

Adobe Reader İndir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...
  • Geliştirici:

    Adobe

Adobe Reader DC İndir

Adobe Reader, PDF dosyalarını görüntülemek ve okuma işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir PDF görüntüleme yazılımıdır. Adobe Reader indirme işlemi için sitemizdeki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Adobe tarafından geliştirilen Reader programı, PDF dosyalarını okumak ve dosyaları görüntülemek için üretilmiştir. PDF programı olarak nitelendirebileceğimiz yazılım uzun yıllardır Microsoft’un Windows işletim sistemiyle çalışan cihazlarda kusursuz bir şekilde çalışmaktadır.

Günümüz şartlarında türlü türlü dokümanlar PDF formatında hazırlanıyor ve PDF olarak arşivleniyor. Durum böyle olduğu için PDF dokümanlarını kusursuz bir şekilde açabilmek büyük önem taşımaktadır. PDF dosyası açmak ve görüntüleyebilmek için Adobe’nin geliştirdiği yazılım olan Adobe Acrobat Reader, Türkçe ve tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuştur.

PDF görüntüleme ve açma yeteneklerinin haricinde PDF çıktısı alma özelliği de bulunan program sayesinde dökümanlarınızı direkt olarak yazıcınıza aktarabilirsiniz. PDF dosyalarının dışında CAD formatını da açabileceğiniz Adobe Reader, şifre ile korunan PDF dosyası desteği de sunmaktadır. Buna ek olarak PDF dosyalarının içinde bulunan tüm multimedya dosyalarını program aracılığıyla açabilir ve kontrol edebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda ise uzaklaştırma ve yakınlaştırma araçlarından faydalanabilirsiniz.

Adobe Acrobat Reader sayesinde PDF dosyası açma ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Adobe Reader Nasıl Kullanılır?

Adobe üzerinde her türlü PDF dosyasını görüntülemeniz mümkün. Elbette bunun için ilk olarak PDF açma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Adobe Reader’ı bilgisayarınıza sitemizdeki bağlantıları kullanarak indirditkten sonra önünüze gelen ekranda “Aç” kısmına tıklayıp, PDF dosyalarını görüntüleyebiliyorsunuz.

Buna ek olarak bir PDF dosyasını açtıktan sonra yeni birini daha açmak isterseniz “Dosya-Aç” yolunu izleyerek farklı bir PDF dosyasını rahatlıkla açabiliyorsunuz.

PDF Dosyası Görüntüleme

Adobe Reader’ın asıl amacı kullanıcıların PDF dosyalarını açabilmelerini sağlamaktır. Bu bağlamda bol seçenekli görüntüleme opsiyonları olduğunu kolayca söyleyebiliriz. Görüntüleme seçeneklerine ulaşabilmek için “Görünüm” sekmesine giriş yapmanız yeterli olacaktır. Bu bölümden resmi yakınlaştırabilir, döndürebilir, tam ekran veya okuma moduna giriş yapabilirsiniz.

Adobe Reader ile yapabilecekleriniz arasında kalın kitapların dilediğiniz sayfasına direkt geçiş yapma imkanınız da bulunuyor. Bunu yapabilmek için gitmek istediğiniz sayfa numarasını programa belirtmeniz yeterli oluyor.

Adobe Reader indir, bağlantımızı kullanarak güvenli bir şekilde PDF dosyası açma programını indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TunnelBear İndir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?