AutoTune
AutoTune

AutoTune

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Antares Audio Technologies

AutoTune İndir

Gelişen teknoloji kapsamında birçok ürünün kullanımı ile daha kaliteli işler ortaya çıkabiliyor. Bu kapsamda ses kalitesinde düzeltme yapma işi ile uğraşan kişilerin kullanmış olduğu AutoTune programı birçok açıdan yapılan değerlendirmeler ile ses üzerindeki eksiklikler veya bozuklukların düzeltilmesinde özenle kullanılmaya başlandı. Özellikle ülkemizde ve tüm dünyada sesiyle para kazanan ve bu işte çalışan kişilerden elde edilen sesleri işleyen ve daha güzel bir çıkışını sağlayan AutoTune programı bu işle uğraşan insanlar tarafından ses kalitesini, yani akordunu düzeltme amacıyla kullanılmaya başlandı.

 

Söz konusu akort programının yoğun bir şekilde kullanılması ile birlikte ses üzerinde istenmeyen bozulmalar veya hatalar işleyiciden geçirilerek daha kaliteli bir hale sokulabilir. Bunun için programın çeşitli şekillerde AutoTune indir tercihleri kullanılarak yayınlanan sitelerden kurulması gerekir. Bu kurulumun ardından birçok alanda kullanıma açılmış olur. Söz konusu akortların düzeltilmesi amacıyla phase vocoder kullanımını yapmayı tercih eder. Bunun sayesinde meydana gelen ses hatalarının yüksek kalitede düzeltilmesine imkan tanınır.

 

Bilgisayar teknolojisinden yoğun bir şekilde faydalanılan günümüzde AutoTune nedir gibi sorulara cevaben programı birçok albüm yapan şirket çalışanları tarafından kullanılmaya devam ediyor. Program sayesinde birçok konuda mevcut seste meydana gelen bozulma durumunun ortadan kaldırılması talebiyle ses bozum işlemi yapılabilir. Programın ilk üretilmesi ile günümüzde meydana gelen değişiklikler birçok açıdan daha olumlu sonuçları kullanıcılara verdi. Günümüze kadar birçok şekillerde sürümleri geliştirilen programın kullanıcılar tarafından tespit edilen hatalar program üreticilerine geri dönüş yaptırılarak düzeltilmesi yönünde talepler oluşturabilir. Program sayesinde ses sanatçıların seslerinde ortaya çıkan hatalar program sayesinde ortadan kaldırılabilir.

Bir önceki yazımız olan BS Player başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?