Betternet
Betternet

Betternet

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Betternet Technologies Inc.

Betternet İndir

Betternet; Türkiye’de yavaşlatılmış ya da erişimi yasaklanmış sitelere güvenli bir şekilde giriş yapmanızı sağlayan bir VPN programıdır. Günümüzde sıklıkla erişim engeli gelen siteler olduğu için VPN programları kullanmak kaçınılmaz olmuştur. İşte bu VPN programları arasında Betternet de güzel bir seçenektir.

 

Tamamen ücretsiz betternet indirme işlemini yaptıktan sonra bilmeniz gereken şeyleri özetlemek isteriz. Bu program tıpkı diğer VPN programları ile karşı tarafla bir bağ kurmanızı sağlar. Örnek verecek olursak; herhangi bir internet sayfasına bağlandığınız zaman isteğiniz VPN sunucusuna aktarılır. Daha sonra VPN sunucusu otomatik olarak girmek istediğiniz sitenin adını ve verilerini alır. Aldığı bu verileri şifreler ve tekrar size iletir. Yani girmek istediğiniz siteye bir seferde değil de arada bağ oluşturarak erişim sağlarsınız. Bu yüzden arada internet hızınızda yavaşlama yaşayabilirsiniz. Merak etmeyin bunun çoğu zaman farkına varmazsınız.

 

Peki, betternet nasıl çalıştırılır? Dosyayı indirdikten sonra betternetinstaller.exe uygulamasını çalıştır diyip Accept butonunu seçin.İleri diyip Decline butonuna tıklayın. Bu programı yüklerken otomatik olarak bilgisayarınıza ücretsiz anti-virüs yazılımı da yükleyecektir. Bunu dilerseniz kaldırabilirsiniz, çünkü yasaklı sitelere erişim için anti-virüse ihtiyacınız yok. Bir süre internet üzerinden programın inmesini beklemelisiniz. İndirme işleminin ardından İnstal Now butonuna tıklamanız yeterlidir.

 

Devamında ise Go it butonuna basmanız gerek. İlk defa açıyorsanız Connect butonu çalışmayabilir. Bunun için programı kapatıp açmanız yeterlidir. Yeniden açılan betternet vpn programı için server ayarı girmelisiniz. En hızlı server için Fastest Serves ideal seçenektir. Artık Connect butonuna tıklayıp sunucunun açılmasını beklemek yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan LogMeIn başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?