BlueStacks | Süper Uygulama BlueStacks | Süper Uygulama
BlueStacks

BlueStacks

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
 • Geliştirici:

  BlueStacks

BlueStacks Android Emülatör İndir

BlueStacks, sanallaştırma ve yazılım tabanlı, Kaliforniya merkezli bir şirkettir. 2009 yılında kurulan şirketin en başarılı yazılımı BlueStacks App Player olmuştur. Bu yazılım ile şirket kendisini ve sunduğu ürünleri tanıtma fırsatı bulmuştur.

BlueStacks’ın bizleri ilgilendiren kısmı ise Android uygulamalarını bilgisayar üzerinde çalıştırmaya yarayan BlueStacks App Player adlı program olacak. Android uygulamalarını bilgisayarda çalıştırmak için kullanılan programlar arasında en popüleridir.

BlueStacks App Player Ne İş Yapar?

BlueStacks App Player, Windows veya Mac OS X işletim sistemleriyle çalışan bilgisayarlar üzerinde dilediğiniz Android uygulama ve oyunu çalıştırmanızı sağlar. Yazılımı sitemiz üzerinden indirip, kurmanızın ardından BlueStacks bilgisayarınızın belirli bir alanına sanal ancak yüksek performansla çalışan bir Android işletim sistemi kurar. Bu işletim sisteminde bir Android tablet arayüzü ile karşılaşır ve sıradan bir Android tablet ile yapabileceğiniz her işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bütün Android uygulamalarının PC versiyonu bulunmasa bile BlueStacks kullanarak Android APK dosyalarını bilgisayarınızda çalıştırabilirsiniz. Telefonunuzun performans yetersizliği veya sürüm uyumsuzluğundan dolayı çalıştırmadığı uygulamaları bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Ücretli bir uygulama satın almadan önce bilgisayarınıza APK dosyasını indirip, uygulamayı test edebilirsiniz. BlueStacks ile bilgisayarınızı bir test cihazına çevirmeniz mümkün.

BlueStacks Kurulum

İlk önce kullandığınız bilgisayarın işletim sistemi için hazırlanmış BlueStacks versiyonunu bilgisayarınıza indirmelisiniz. Bunun için sitemizde yer alan linkleri kullanabileceğiniz gibi BlueStacks’in resmi sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

 1. İndirme aşamasını geçtikten sonra sizin için hazırladığımız adımları izleyerek Bluestacks kurulum işlemini sonlandırabilirsiniz.
 2. Sitemiz üzerinden indirdiğiniz kurulum dosyasını açın ve kurulumu başlatın
 3. İlk aşamada tanıtım/reklam amacıyla düzenlenmiş olan sayfa gelecek, “Devam” dedikten sonra diğer aşamaya geçin.
 4. Bu aşamadan sonra karşınıza her programda gördüğümüz standart kurulum opsiyonları çıkacak, buradan sonra gelen tüm pencerelere “Devam” diyerek devam edin. Sözleşme şartlarını onaylamanızı isteyen tike de tıklamayı ihmal etmeyin.
 5. Kurulum başladıktan sonra programın kurulumunun tamamlanması için bekleyin. BlueStack basit bir yazılım olmadığından kurulumu çok uzun olmasa da biraz sürecektir. Kurulum sırasında “İptal” tuşuna dokunmayın ve harici işlemler yapmadan kurulumun tamamlanması için bekleyin.

Kurulum bittikten sonra BlueStacks simgesine basarak programı açabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Internet Download Manager başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • Kategori:

  Windows

 • Yayınlanma Tarihi:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.