CrystalDiskMark
CrystalDiskMark

CrystalDiskMark

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Crystal Dew World

CrystalDiskMark İndir

Gelişen teknolojik ürünler ile birlikte özellikle bilgisayar alanındaki birçok teknolojik cihaz hayatımıza girmiş bulunuyor. Bu cihazların üretilmesi ile birlikte bir birini denetleyen sistemler oluşturulur. Bu sistemlerin son zamanlarda en çok kullanıldığı yer Hard Disklerin denetimi alanında gerçekleştiriliyor. Mevcut Hard Diskler HDD ve SSD olarak bilgisayar işlemlerinde faaliyetlerini sürdürürler.

 

Bu sistemlerde meydana gelen aksaklıkların tespit edilmesi ve yazma tercihlerindeki performansını ölçmek ve değerlendirmek için CrystalDiskMark programı kullanıcılara tavsiye ediliyor. Kullanıcılar CrystalDiskMark nedir diyerek gerekli araştırmayı internet sitelerinden yapabilir. Fakat kısaca bu program sistemlerin hard diskin yazılma sürecini denetler ve ona göre aksaklıkları kullanıcıya bildirir. Elbette tüm kullanıcılar internet aracılığı ile bazı sitelerden CrystalDiskMark indir diyerek küçük boyutlu olan bu denetleme programını indirebilir. Bu programın kurulması ile birlikte denetlemeye başlayarak Hard disketlerde meydana gelen yazma hatalarını bularak sisteme müdahale etme imkanı elde edilir.

 

Söz konusu programın sisteme kurulması ile birlikte denetleme işlemi yapılır. Bu denetlemede sistem üzerinde meydana gelen yazım hataları tespit edilerek kullanıcıya bu konuda detaylı bilgi vererek hatanın kısa bir sürede çözülmesi yönünde işlemleri talep eder. Sistem taraması ile birlikte Windows başta olmak üzere her türlü işletim sistemine kurulabilen bu ücretsiz program kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Bu kullanım sonrasında geri dönüşler yapılarak programın daha detaylandırılmasına aracı kılınıyor. Sistem ile birlikte HDD ve SSD hard disklerin yazım konularında denetim yaparak sistemin daha hızlı bir şekilde çalışmasına vesile olur.

Bir önceki yazımız olan AutoTune başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?