doPDF
doPDF

doPDF

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Softland

doPDF İndir

doPDF; masabaşı işte çalışan ya da sık sık çalışma dosyaları hazırlayan, tez yazan öğrencilerin kullanması gereken programlardan biridir. Çünkü doPDF programı sayesinde hiçbir ücret ödemeden istediğiniz dosyaları PDF formatına dönüştürme yapabilirsiniz. Açtığınız herhangi bir uygulamada yazdır komutunu kullanarak ekranda göreceğiniz yazdırma penceresinde, doPDF sanal yazıcısı sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde PDF dönüştürme işlemini yapabilirsiniz. Aynı zamanda Word ve Excel gibi uygulamalarda, e-postalarda ve önemli bir bilgi bulunan web sayfalarında tek tıklama ile dönüştürme işlemi yapabilirsiniz.

 

Peki, doPDF Nasıl Kullanılır? doPDF’i, bilgisarınıza yüklendikten sonra, Yazıcılar ve Fakslar bölümünde sanki bir yazıcıymış gibi (sanal olarak) PDF yazıcı sürücüsü olarak göreceksiniz. PDF’e dönüştürme işlemini yapmak için, dönüştürülmek istenen belgede yazıcı olarak doPDF seçmelisiniz. Daha sonra Word ya da Excel türü bir belge açmanız gerek. Açılan belgede yazdır seçeneği ve daha sonra doPDF’i seçmelisiniz. Dönüştürme işlemi sona erdiğinde, PDF dönüştürücüsü size dosyanın nereye kaydedileceğini soracak. Siz de kaydedilecek yeri seçtikten sonra işlem tamamlanmış olacak. İşlemin tamamlandığında otomatik olarak PDF görüntüleyici ile istenilen dosya açılacak.

 

“Dönüştürülen Belgeler Ne tür Özelliklere Sahip Olur?” diye sorarsanız şöyle cevaplayabiliriz. PDF dönüştürücüsü olan doPDF, dönüştürdüğü belgelere bazı özellikler yükler. Oluşturduğunuz belgelerin çözünürlüğü 72 ile 2400 değerleri arasında değişkenlik gösterebilir. Bunu siz de ayarlayabilirsiniz. Dosyanız artık PDF olduğu için içerisinde arama da yapabilirsiniz.

 

Programın en önemli özelliği PDF dosyaları oluşturmak için herhangi bir ek programa ihtiyacının olmamasıdır. İşletim sistemi Windows 7 olanlar kullanabilir.

Bir önceki yazımız olan Betternet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?