Google Slides
Google Slides

Google Slides

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...
  • Geliştirici:

    Google

Google Slides İndir

Google Slides kullanmak için herhangi bir şey indirmeniz, ödemeniz veya yüklemeniz gerekmiyor. Google hesabınız varsa, slayt veya sunumuzunu hazırlayabilirsiniz.

Ortak bağlantı özelliğini kullanarak farklı insanlarla birlikte çalışmalar yapabilirsiniz. Büyük bir kitleye sunum yaparken biri soru sormak istediğinde özel olarak oluşturduğunuz bağlantı üzerinden soruları alabilirsiniz. Bu özellik sayesinde etkileyici sunumlar yapabilirsiniz.

Google Slaytlar’ın Google Dokümanlar paketinin parçalarından biri olduğunu ve bunun bir sürümünü de G Suite için olduğunu hatırlatalım. İşletmeler için Google Dokümanlar’ı kullanmak isterseniz ödeme yapmanız gerekir ancak profesyonel çözümlere kavuşabilirsiniz.

Google Slides / Google Slaytlar

Daha önce herhangi bir sunum uygulamasından yararlanmadıysanız, Google slaytları çok basit şekilde öğrenebilirsiniz. Önceden sunum hazırlamamış olmanız herhangi bir problem teşkil etmeyecektir. Google Slaytları kullanırken gerekli olan tüm bilişenler ya görünür konumdadır, ya da gerekli olduğu anda görünür olacaktır. Bir metin öğesine tıkladığınızda menüde yazı tipi seçeceği görünecektir. Gerekli olduğunda ortaya çıkar kısmını bu şekilde özetleyebiliriz.

Google Slaytlar üzerinden yaptığınız projeleri PowerPoint formatı olan .pptx‘e ek olarak düz metin, tek slayt, PDF, PNG, JPG, SVG formatlarında çıkartabilirsiniz. Güzel özelliklerini sıraladık ancak Google Slides üzerinden önceden kaydedilmiş videoları içe veya dışa aktaramazsınız.

Google Slaytlar’ın efektler ve geçiş animasyonları konusunda geniş bir yelpazesi olduğunu belirtelim. Öyle geniş ki Keynote veya PowerPoint kadar denebilir.

Google’ın işbirliği konusunda her zaman başarılı olduğunu biliriz. Slides uygulamasını diğer Google uygulamalarıyla eşzamanlı olarak kullanabilir ve kendi aralarında gerekli paylaşımları yapabilirsiniz.

Google Dökümanlar ve diğer Google uygulamalarında olduğu gibi davet ettiğiniz bir kişi veya iş arkadaşınız hazırladığınız dosyaya dahil olup, size yardımcı olabilir ve çevrimiçi olarak aynı anda düzenleme yapabilirsiniz. Google Slides çevrimiçi olduğu için yedek alma derdiniz de yoktur, yaptığınız değişiklikler anında kaydedilir. Çevrimdışı çalışma yaptığınızda ise internet bağlantısını kurduğunuzda yedekleme işlemi otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

Google Slides ile hazırladığınız sunumları ister direkt Google üzerinden sunabilir, isterseniz yukarıda belirttiğimiz formatlarda dışarıya aktararak hitap edeceğiniz kitleye aktarabilirsiniz. Google Slaytlar’ı kullanmak için sitemizdeki bağlantılardan yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan B612 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?