Handbrake
Handbrake

Handbrake

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    HandBrake

Handbrake İndir

Handbrake programı film izlemeyi severler için oldukça işe yarayan ve dikkat çeken bir programdır. Handbrake; DVD ve Blu Ray dönüştürücü işlemlerini hatasız olarak yerine getirir. Hatta sadece dönüştürmekle bırakmaz isterseniz size dönüştürdüğünüz dosyayı kaydetme imkânı verir. DVD filmlerinizi sorunsuz bir şekilde MPEG-4 formatına dönüştürebilirsiniz. Bu dönüştürme için kopya koruması olmayan diskler kullanmanız yeterlidir.

 

“Handbrake programının desteklenen çıktı formatları hangileridir?” diye soracak olursanız şu şekilde cevaplayabiliriz. Programı indirip kurduktan sonra bir ara yüz ile karşılaşacaksınız. Programın ana sayfasında programı nasıl kullanacağınıza dair bilgileri okuyabilirsiniz. İlk defa kullanıyorsanız fazla zaman kaybetmeden açıklama kısmını okuyarak detaylı bilgilere sahip olmanız gerekir. Handbrake programı; MP4, MPEG-4, H.264 Theora, MP3, Dts, AC-3, CoreAudio AAC ve Acc formatlarını destekler. 

Handbrake programının bir güzel özelliği daha vardır. O da filmin tamamını değil de bölüm bölüm hatta alt yazılarıyla birlikte çevirme şansına da sahipsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta çevirmek istediğiniz film disklerinin kopya korumalı olmamasıdır. Bildiğiniz gibi kopya koruması olan diskler üzerinde hiçbir işlem yapamazsınız. En iyi Windows programları arasında yer alan Handbrake sayesinde birden fazla videoyu tek bir video haline getirerek klip yapabilir ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz pek çok resim kullanıp kolaj yapabilirsiniz. Çalışmalarınızın daha dikkat çekici olması açısından bu program ile video ve fotoğraflarınızda parlaklık ayarları yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan MediaCoder başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?