LightShot
LightShot

LightShot

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Skillbrains

LightShot İndir

LightShot programı ekran görüntüsü almak için yardımcı olan programlardan biridir. Eğer siz de sıklıkla ekran görüntüsü yakalama işlemi yapıyorsanız bu programı daha yakından tanımak isteyeceğinizi düşünüyoruz. O zaman gelin birlikte tanıyalım.

 

Normalde Print Screen tuşu ile başka bir programa gerek duymadan masaüstünün ekran görüntüsünü alabileceğinizi düşünebilirsiniz. Zaten LightShot kullanırken de bu tuştan faydalanacaksınız. Fakat bu tuş sadece tüm ekranın görüntüsünü almaya yarar. Eğer ekranın belli bir bölgesinin görüntüsünü fotoğraf olarak kaydetmek istiyorsanız başka programlarda kırpma işlemleri yapıp öyle sonuca ulaşırsınız. Bu da fazla zaman kaybı yaşamanıza neden olur. Eğer görüntü alma işlemlerini çok sık yapıyorsanız bir programa ihtiyacınız vardır.

 

LightShot programı ile tüm ekranın görüntüsünü alabilmenin dışında, masaüstünüzde istediğiniz bölgenin görüntüsünü alma şansına da sahipsiniz. Tamamen ücretsiz LightShot indirmek için web sitemiz https://www.superuygulama.com ‘u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Programın basit ve sade ara yüzü sayesinde çok kullanışlı bir programdır. İlk defa deneyecek olsanız bile hiçbir yardıma ihtiyaç duymadan programı hemen çözebilirsiniz.

 

LightShot programına sahipseniz ekran görüntüsü alma dışında pek çok özelliğinden faydalanabilirsiniz. Mesela kopyaladığınız ekran görüntüsünü kısa yoldan internete yükleyebilir ya da üzerinde kolayca değişiklik yapabilirsiniz.

LightShot nasıl kullanılır?” sorusunu şu şekilde cevaplayabiliriz. Klavyenizdeki Print Screen tuşuna basın ve yakalamk istediğiniz alanı farenizin sağ tuşuna basılı tutarak seçin. Sonrasında kaydedin ya da internete yükleyin.

 

 

Bir önceki yazımız olan Defraggler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?