MediaCoder
MediaCoder

MediaCoder

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Stanley Huang

MediaCoder İndir

MediaCoder Nedir? Müzik ve video dönüştürmeye yarayan programdır. Programın çalışması için herhangi bir yan eklentiye gerek yoktur. Elinizde bulunan video ve ses dosyaları değişik formatlara dönüştürmenizi sağlar. MediaCoder programının desteklediği bazı formatlar, MP3, WMA, AAC, AAC+, Flash Video, AVI gibi daha birçok formatı program içerisinde bulabilirsiniz. Program açık kodlu bir yazılımdır ve tamamen ücretsizdir. Programı Türkçe kullanmak için Option, User, Interface, Language ve Turkish seçeneklerini adım adım uygulamanız gerekiyor.

 

Programı kurmadan önce MediaCoder İndir butonuna basıp indirme işlemini başlattıktan sonra kurulum işlemi gerçekleştirebilirsiniz. MediaCoder programı İngilizce olarak da kullanabilirsiniz çünkü kullanımı oldukça basittir. Kurulum işleminin ardından karışık bir ara yüz karşınıza çıkıyor. Dönüştürmek istediğiniz dosyaları eklemek için programın araç çubuğu sekmesinde bulunan Add butonunu seçiyorsunuz. Burada bulunan Menu_add_dir_all seçtiğiniz takdirde klasörlerin tüm ses ve video dosyalarına dönüştürme listesine istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz.

 

Ekranın en alt kısmında iki seçenekten sol taraftaki menü kullanılarak videolarınızı dönüştürmeye başlarken, sağ tarafta bulunan ses dosyalarını kolay bir şekilde dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Sol üst tarafta Ses veya video menüsünü seçerek dönüştürme yapılacak format ile alakalı ayrıntıları detaylı bir şekilde oluşturulur. Programı kullanarak dönüştürme işlemlerinden sonra yeni oluşturduğunuz ses ya da video dosyalarını oynatmak için CTRL+F7 kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz. Uyumlu videolar yaratmak için cep telefonları, Dijital kameralar ve oyun konsolları gibi cihazlara göre videolar oluşturmak için uzantılar menüsünde ki seçenekleri kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan doPDF başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?