PeaZip
PeaZip

PeaZip

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Giorgio Tani

PeaZip İndir

Basitçe ve pratik bir şekilde ZIP klasör ve dosyaları oluşturan ve oluşturulan dosyaları hızlı bir şekilde açabilen grafik ara yüzüne sahip, bazı uygulamalar üzerinde çalışabilen açık kaynak kodlu PeaZip Nedir? 7Zip tabanlı ücretsiz yazılım uygulamasıdır. Toplam olarak 188 tane dosya uzantısına sahiptir. Desteklediği uzantılardan bazıları, ARC, BZ2, GZ Ve ZIP. Programda 50’den fazla ek fazla arşiv dosyalarını açabilme desteği de mevcuttur. Dil desteği de 30’dan fazladır.

 

PeaZip özelliklerinden bazıları, iki etkeni doğrulama ile oldukça güçlü şifreleme, güvenli arşiv silme, parola yöneticisi, AES arşivlerinde AES256 karakter şifreleme ve ARC arşivleri için Freearc AES256 ve Serpent 256 geniş şifreleme desteği veren programlar arasındadır. PeaZip kurulumunu gerçekleştirmeden evvel PeaZip İndir internet sitesinden GTK2 ya da Qt sürümlerinden istediğiniz DEB ya da RPM dosyalarını basit şekilde bilgisayarınıza indirerek kurulumu yapabilirsiniz. Program bilgisayara kurulmadan da çalışabilir. Bunun için yapmanız gereken kurulum esnasında Portable sürümünü indirmeniz yeterlidir. Program 32 bit ve 64 bit iki farklı sürümü mevcuttur.

 

PeaZip dosya sıkıştırma programı her kullanıcı seviyesi için oldukça kolaydır. Herhangi bir dosya yönetim programı nasıl kolaysa, PeaZip programı da basit bir şekilde kullanılabilir. RAR şeklinde sıkıştırılmış bir dosyayı, ZIP formatına anında dönüştürebilme özelliğine sahiptir. Program ilk kez açıldığı zaman arayüz ekranı İngilizce’dir. Türkçe ayarında kullanmak isterseniz, Options, Localization ayarlarını uygulamanız gerekiyor. Açılan pencere kısmında tr.txt dosyanı seçerek programı yeniden başlattığınız zaman Türkçe ayarlandığını göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan SAMSUNG Kies başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?