Plexamp Müzik Çalar İndir
Plexamp Müzik Çalar İndir

Plexamp Müzik Çalar İndir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Plex Labs

Plexamp Müzik Çalar İndir

Plexamp müzik çalar programı, efsaneleşen müzik ve mp3 çalar olarak bilinen, video izleme, radyo dinleme gibi seçenekleri de bulunan Winamp’e benzer olmasıyla dikkat çekmeyi başarıyor.

MP3’ün tarihe karıştığını söyleyebileceğimiz günümüzde Winamp’a benzer özellikleriyle dikkat çeken Plexamp, hala bilgisayarında müzik depolayan kişilere hitap ediyor. Winamp’a benzer yapısıyla ücretsiz müzik dinleme programları arasında başarılı bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Basit kullanımıyla o devrin en popüler müzik çalma programı olmayı başaran Winamp örnek alınarak geliştirilmiş olan Plexamp, Winamp’ta olduğu gibi bütün müzik dosya formatlarını açabiliyor. Bulut tabanlı sunucusu sayesinde Plex üzerinden bilgisayarınızdaki ve buluttaki dosyaları oynatmanız mümkün oluyor. Yani hem çevrimiçi hem çevrimdışı müzik dinleyebiliyorsunuz. Programı kullanırken klavyenizin medya tuşlarını kullanarak ileri alma, oynatma, şarkı geçme gibi işlemleri yapabiliyorsunuz. Programın şarkı sözleri desteği de bulunuyor. Yani şarkı sözü aramanıza gerek kalmıyor.

Programın Companion adındaki özelliği ile Plex oynatıcılarını uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. Temel medya tuşlarına destek vermesine ek olarak MacOS işletim sistemindeki Spotlight gibi bir arama etkinleştirme tuşu da bulunuyor. Böylece program içerisinde müzik aramak için çok uğraşmanız gerekmiyor.

Plexamp indirdikten sonra şarkılarınız bittiğinde artık sert geçişler yerine yumuşak geçişler yapabiliyorsunuz. Şarkıyı durdurup, tekrar başlattığınız zaman da başlangıç yumuşak bir şekilde oluyor. Şarkıların albüm kapak resimleri yerine Winamp’ta olduğu gibi görsel efektler karşınıza çıkıyor. Müziğe göre şekil değiştiren görseller sizi içine çekmeyi başarıyor.

Plexamp İndir

O devirde, Apple Music, Fizy veya Spotify yok! Herkes bilgisayarına kaydettiği şarkıları tek bir platform üzerinden dinliyordu. O program da elbette Winamp’tı, birkaç sene önce aramızdan ayrılan Winamp’ın ardından yeni nesil müzik platformlara geçiş yaptık ancak Plexamp, Winamp’ın yokluğunu doldurmayı başarıyor. Plex Labs tarafından geliştirilen program Windows kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor. Tüm müzik formatlarını destekleyen programı web üzerinden de kullanabiliyorsunuz. Winamp gibi tek ekrandan meydana gelen programın arayüzü çok şık dizayn edilmiş. Google veya Facebook hesaplarınızla uygulamaya giriş yapabiliyorsunuz.

Uygulamayı indirmek için sitemizde yer verdiğimiz bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ICQ Chat Programı İndir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?