Prezi Sunum Hazırlama
Prezi Sunum Hazırlama

Prezi Sunum Hazırlama

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...

Prezi Sunum Hazırlama

Sunumlar bilgi aktarmak ve iletişim kurmak için güçlü araçlardır. Bir sunum yaratmak için PowerPoint gibi bir programı kullanabilirsiniz. Çevrimiçi PowerPoint alternatifi olan Prezi, tamamen ücretsiz olarak güzel bir deneyim sunmaktadır.

Prezi, Adobe Flash ve Adobe Air kullanarak geliştirilen bir web uygulamasıdır. Son dönemlerde başarılı olmuş internet girişimleri arasında da yer alıyor. Prezi sunumlarınıza yaratıcılık ve görsellik kazandırır, zengin içeriği ile hizmet veren sistem bulut tabanlıdır.

Çevrimiçi videolar, flash animasyonlar, diyagramlar ve fotoğraflar, zoom seçeneği ile Prezi kullanıcılara çekici sunumlar hazırlamak için çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Uygulamada bulunan ses ekleme özelliğini de unutmayalım. Hazırlanan dosyalara ister tamamını ister bir kısmını kapsayan ses dosyaları ekleyebiliyorsunuz.

Hazırladığınız sunumları sanal depolama alanlarında saklayabilir veya bilgisayarınıza indirebilir, bir internet bağlantısı olmadan kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman düzenlemeler yapabilir, istediğiniz kişiyle aynı anda slaytınızı düzenleyebilirsiniz.

Prezi, klasik slayt sıralaması mantığı ile çalışmaz. Birbiri ile bağlantısı olan nesnelerin, belirli bir hareket sırası alarak oynatılmasıyla canlı bir hal alır. Nesneleriniz ve mesaj “zoom in-out” hareketleriyle, zaman zaman hızlanır, kimi zaman ağır çekim hareketler yapar. Birbiri ile çakışan geometrik nesnelerle canlı sunumalar yapma imkanınız bulunuyor.

Prezi Özellikleri

  • Farklı stillere sahip 15 farklı şablon
  • Sunumu genişletmek için çerçeve ekleme özelliği
  • Sunuma internetten veya kendi galerinizden fotoğraf ekleme
  • Uygulama üzerinden verilere çevrimiçi olarak dilediğinizde erişme
  • iPad ile sunumlar üzerinde yapılan değişiklikler senkronize olur
  • PreziViewer uygulamasıyla sunumlarınızı her cihazda sunabilirsiniz.

Prezi’nin başarılı olmasının en büyük nedenlerinden biri ücretsiz olarak sunmuş olduğu araçlardır. İngilzice, Korece, Japonca ve İspanyolca olarak kullanılabilen sistem, simgesel anlatımı çok başarılı kullandığı için her dilden kullanıcıya hitap ediyor.

Prezi sayesinde başarılı sunumlar yapmayı başarmak düşündüğünüzden daha kolay ancak yinede yardım almak istiyorsanız, Prezi’nin sitesi üzerinden eğitim videolarını izleyebilirsiniz.

Prezi kullanmak için ister internet sitesine giriş yapın, ister sitemizde verdiğimiz bağlantıları kullanın, inanılmaz bir sunum deneyimi sizleri bekliyor olacak. Prezi sunum yapma programları arasındaki başarısını daha uzun yıllar koruyacak gibi duruyor çünkü uygulama belirli aralıkla güncelleniyor ve yeni özelliklere kapılarını açıyor.

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz Slayt Yapma Programları Listesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?