QuickTime
QuickTime

QuickTime

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Apple

QuickTime İndir

QuickTime programı; Apple tarafından geliştirilen bir tür çoklu ortam teknolojisi olarak bilinen medya oynatıcısıdır. QuickTime ile ses kayıtları, mini tanıtımlar, fragmanlar ya da animasyon görüntüleri izleyebilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan bu programı gelin biraz daha yakından tanıyalım.

 

QuickTime indirmek isterseniz daha fazla bilgiye sahip olmanız gerektiğini düşünüyoruz. Programı indirmeden önce size diğer özelliklerini sıralamak isteriz. Çok sade ara yüze sahip bir program olduğu için içeriğinin yüzeysel olduğunu zannedebilirsiniz. Fakat bu kadar basit bir ara yüze sahip olmasına rağmen son derece kapsamlı özellikleri vardır. Mesela QuickTime ile yeni ses kayıtlarınız müzik bağlantılarına ulaşabilir! Dilerseniz yeni CD ya da DVD’ler oluşturabilirsiniz. Bunun tam tersini yapma hakkına da sahipsiniz. Yani DVD ya da CD’deki müziklerinizi / görüntülerinizi bilgisayarınıza atarak kayıt yapabilirsiniz.

 

QuickTime Türkçe sürümü sayesinde hazırladığınız ses ya da görüntü kayıtlarınızı kolayca internet üzerinden paylaşabilirsiniz. Yani bu program basit bir medya oynatıcısından ziyade yaratıcılığınızı kullanarak yeni içerikler üretme ve dağıtma programıdır. Projeler geliştirmeyi seven bilgisayar kullanıcıların mutlaka bakması gereken bu program sosyal medya hesaplarınızın gelişmesi için de büyük rol oynuyor.

 

Son derece güvenilir olan QuickTime programını gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz. Ortalama 40 MB yer kaplayan bir program olduğu için Windows işletim sistemli bilgisayarınızda yeterli hafıza olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz. Belki hazırladığınız bir animasyon tanıtımı ile hayal bile edemediğiniz kitleye ulaşabileceksiniz. Ne dersiniz?

Bir önceki yazımız olan Cfosspeed başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?