Scratch İndir – Çocuklar İçin Programlama Uygulaması

Scratch İndir – Çocuklar İçin Programlama Uygulaması

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Scratch uygulaması, kendinize ait grafik animasyonlarınızı çok basit bir biçimde oluşturmanızı sağlayan Windows için ücretsiz olarak kullanılabilen işlevsel ve pratik bir programdır. Scratch uygulamasını yönetmek ve kullanmak çok basittir. Bilhassa evde çocuğu olanlar tarafından kullanılan bu uygulama eğlenmek adına iyi bir yöntemdir.

 

Scratch İndir

Scratch programı indirdikten sonra animasyonlar, arka plan ve özel resimler gibi belirli tercihler doğrultusunda üretilebilmektedir. Uygulama kapsamındaki aksiyonları, programlamak son derece kolaydır. Zira söz konusu eylemler ve aksiyonları, sesleri vb. programlama sırasında zorlukları enazlayan işlevsel ve sezgisel bir grafik editöründen yararlanırsınız. Scratch indirdikten sonra oyunlar, animasyonlar, sunumlar son derece kolay bir şekilde düzenlenebilir hale gelir.

 

Scratch İndir Ücretsiz

Programın resmi açıklamasına göre, Scratch, bilhassa çocuklar için üretilmiş görsel bir programlama dilidir.  8 ila 16 yaş arası çocukları hedefler, ancak her yaştan herkes tarafından kullanılabilir. Herkes Scratch’ı tamamen ücretsiz kullanabilir. Kişisel ve ticari kullanım için herhangi bir lisans gerektirmez. Scratch geliştiricileri, Scratch’ın sürekli bakımı ve geliştirilmesi için bağış kabul ederler. Kötü amaçlı yazılım gibi kötü amaçlı içerik açısından, Scratch 2 Çevrimdışı Editör oldukça güvenlidir. İndirme ve yükleme herhangi bir tehlikeli yazılımla birlikte gelmez.

 

İnsanların elle kod satırları yazmasını gerektiren geleneksel eski tip kodlamanın aksine, Scratch blok tabanlı kodlama sistemine sahiptir, bu özellik de kod bloklarında talimatlar verildiği manasına gelir. Bu nedenle, çocuklar temel talimatları pratik bir şekilde öğrenebilir ve bunları daha az hayal kırıklığı riskiyle anında uygulayarak sonuçları görebilir. Scratch, çocuklara temel programlama öğretmek için düşük stresli, kolay ve uygulanabilir bir yöntemdir.

Siz de hemen şimdi Scratch indirin!

Bir önceki yazımız olan Open Broadcaster Software - OBS İndir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?