Sopcast
Sopcast

Sopcast

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    SopCast

Sopcast İndir

Sopcast bir çeşit bedava TV kanalı izleme programıdır. Bu program Peer to peer (P2P) teknolojisini kullanan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde çok büyük bant genişliklerine ve sunuculara gerek kalmadan görevini başarıyla yerine getirir.

 

“Sopcast tarafından kullanılan P2P yayını nedir?” diye soracak olursanız şöyle özetleyebiliriz. Bunu bir nevi Yotube kanalları gibi düşünün. Nasıl ki oradan kullanıcılar kendi kanallarına istediği çalışmaları yüklüyorlar, P2P yayınında da benzer bir durum vardır. P2P üzerinden yayın yaparken bir kullanıcı olarak siz de kendi istediğiniz yayınınızı yapabilirsiniz. Yani demokratik bir ortam söz konusudur. Kolayca kendi yayınınızı yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şeyler; programınızı çekmek, editlemek ve bilgisayarınıza yüklemek. Bunları hallettikten sonra Sopcast’te yayın yapabilir ve sunucu adreslerinizi seçerek başkalarının da yayınınıza bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Sopcast’te yayın kalitenizi artırmak için bağlantınıza dâhil olan kişi sayısını önemsemeniz gerekir. Kullanıcı sayısı ne kadar çok olursa videolarınız o kadar hızlı yüklenir ve oynatılır. Kendinize özel kanalınızı mümkün olduğunca çok kişiye yaymaya çalışın. Unun için bir network grubu kurarak sizin kanalınızı kullanacak olarak kişileri seçme hakkına sahipsiniz. Eğer isterseniz hemen Sopcast indirme işlemini gerçekleştirerek kendi kişisel kanalınızdan yayın yapmaya başlayın. Çok heyecanlı değil mi?

“Sopcast’i nasıl kullanabilirim?” diye soracak olursanız hemen cevaplayalım. Öncelikle tabii ki Sopcast indir tıklayarak programı bilgisayarınıza kurun. Kullanması çok kolay olan bu programı açtığınız an zaten nasıl bir yol izleyeceğinizi tahmin edeceksiniz. Ana ekrandan oturum açın ve sonra canlı kanallar linkine tıklayarak listeyi inceleyin. Oldukça bol seçenek arasından seçim yapmakta biraz zorlanabilirsiniz. Çünkü Sopcast’te Çin kanallarından başlayıp Discovery, Channel gibi pek çok kanalı izlemeye şansına sahip olduğunuzu göreceksiniz.

 

İşinizi kolaylaştırmak için filtreleme yapmanızda fayda var. Kategoriler bölümünden spor, eğlence, haber gibi seçenekleri kullanarak hedefinize daha hızlı ulaşabilirsiniz. Kısacası evinizdeki televizyon kanallarından sıkıldıysanız Sopcast kanallarıyla yepyeni bir dünyaya açılabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PDF Creator başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?