Sublime Text
Sublime Text

Sublime Text

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Jon Skinner

Sublime Text İndir

Sublime Text; bir çeşit gelişmiş metin editörü diyebiliriz. Sublime Text programının pek çok güzel özelliği var. Webmaster’lar için revaçta olan bu programı gelin biraz daha yakından tanıyalım.

Sublime Text ücretsiz indirme özelliğine sahip olduğu için bir kere başta diğer metin editörlerinden öndedir.  Zaten kendisi diğer metin editörlerini tek çatı altında toplar. Programın göz yormayan renklerden oluşması onu tercih edilir kılan etmenler arasındadır.

 

Sublime Text basit ve sade bir arayüze sahip olduğu için kullanımı da oldukça kolaydır. Aynı anda ekranı birden çok parçaya bölüm tüm dosyalarınıza aynı anda erişebilirsiniz. Yazdığınız kod satırının ön izlemesini görebilirsiniz. Monitörünüzdeki tüm pikselleri kullanmanız için tam ekran modunda kullanabilirsiniz.

 

Program temelde tüm dilleri tanımlamıştır ve renklendirme işlemini otomatik olarak yapar. Renk seçimleri oldukça güzeldir. C, C++, C#, CSS, D, Erlang, HTML, Groovy, Haskell, HTML, Java, JavaScript, LaTeX, Lisp, Lua, Markdown, Matlab, OCaml, Perl, PHP, Python, R, Ruby, SQL, TCL, Textile, XML ve daha pek çok programlama dilini tanır. Çalışmaları otomatik kaydederek yazdığınız kodları güvenle saklar. Bir sorunla karşılaşırsanız son kaydınızdaki dosyanızı görebilirsiniz.

 

Yazdığınız kodları kullandığınız dile göre tamamlar. Dosyaları sadece görünür kısmını yükleme ve görünmeyen kısımlarını sadece ekran içine girdiğinizde yükler. RegEX kullanarak kod blokları arasında arama yapabilirsiniz. Çoklu seçim yapabilirsiniz. Birden çok satırı aynı anda seçebilirsiniz. Yazım denetimi yapabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan MediaGet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?