TeamViewer
TeamViewer

TeamViewer

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    TeamViewer

TeamViewer İndir

TeamViewer bir çeşit uzaktan kontrol programıdır. Yani internet aracılığı ile bilgisayarınıza başka bir bilgisayarı kullanarak ulaşabilir ve kontrol edebilirsiniz. Eğer sürekli yanınızda ağır laptopunuzu taşımak istemiyorsanız ya da evde bıraktığınız masaüstü bilgisayarınıza dışarıda da ihtiyaç duyuyorsanız TeamViewer programı tam size göredir.

 

TeamViewer programını ilk açtığınızda size bir ID ve şifre verecektir. Bu rakamları kullanarak bilgisayarınıza başka yerden ulaşabilir ya da bilgisayarınıza bağlanmak isteyen arkadaşınıza bu şifreleri verebilirsiniz. Arkadaşınız kendi ekranına bu verdiğiniz değerleri girdiğinde sizin bilgisayarınızı uzaktan kontrol etme yetkisine sahip olmuş olur. Aynı şekilde siz de o kişinin ID ve şifresini isteyerek, onun bilgisayarını yönetebilirsiniz.

 

TeamViewer programı gördüğünüz gibi günümüzde en çok ihtiyaç duyulan programlardan biridir. Bu program sayesinde evinizde otururken iş yerinizdeki bilgisayarınıza bağlanıp size lazım olan dosyalara ulaşabilir ve üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Böylece unuttuğunuz dosyalar için iş yerinize gitmenize gerek kalmaz. Bu özelliğinden faydalanmak için kullanacağınız tüm bilgisayarlardan programın kurulu olması gereklidir. Çünkü her bilgisayarın kendine ait bir ID’si vardır ve bilgisayarları her açtığınızda farklı bir şifresi olacaktır. Bu şekilde daha güvenli bir çalışma sağlayabilirsiniz.

 

TeamViewer programı pek çok işletim sistemi ile uyumludur. Windows, Mac, Linux, IPhone/Ipad ve Android işletim sistemlerinin tümünde kullanabilirsiniz. Uzaktan toplantılar, sunumlar, uzak bilgisayar ve sunuculara erişim, destek, yönetim, satış, ekip çalışması, ev ofis ve eğitim ihtiyaçlarını eş zamanlı olarak karşılayabilirsiniz. Uzak bilgisayar üzerinde oynatılan müzikleri, videoları ve sistem seslerini görüp duyabilirsiniz. Uzak masaüstü aracılığıyla yapılan toplantıların sesli ve videolu kayıt edebilirsiniz. Listenizde bulunan kullanıcılarla anlık ileti fonksiyonu sayesinde grup sohbeti yapma ve çevrimdışı mesajlaşma gibi özelliklerden faydalanabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan USB Disk Security başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?