TunnelBear İndir
TunnelBear İndir

TunnelBear İndir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...

TunnelBear VPN İndir

TunnelBear internetteki gizliliğinizi sağlamak ve kimliğinizi gizlemek için kullanılabilecek oldukça başarılı bir güvenlik yazılımıdır.

TunnelBear indirdikten sonra internet trafiğinizi yönetmek ve dünyanın farklı bir noktasından internet bağlantısı kuruyormuşsunuz gibi gösteren bir programdır. Bu sayede internet üzerinde gizli şekilde dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

TunnelBear bilgisayarınızın doğrudan bağlantı sağladığı uzak sunucuyla aranızda olan veri akışını şifreler ve tüm verilerinizi gizlilik altına alır. Tamamen gizliliğinizi saklmaya yönelik olarak tasarlanmış olan TunnelBear VPN programını Windows işletim sistemi ile çalışan bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Programdan faydalanmak için herhangi bir ücret olmadan kayıt olmalı ve e-posta adresine gelen onay bağlantısını kullanmalısınız. Bunun sonrasında hesap bilgilerinizi kullanarak TunnelBear’ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Program üye olan kullanıcılara 500 MB’lık ücretsiz kota sunuyor.

TunnelBear VPN

Program antika radyo gibi tasarlanmış ve son derece basit bir kullanımı var. VPN’i aktif edebilmek için sadece OFF konumundaki düğmeyi ON olarak değiştirmek. Dilerseniz sağ taraftan istediğiniz ülkeyi tercih edebilirsiniz.

Programın Privacy ayarlarından profillemeye bağlı reklamcılık için sizleri takip eden sistemleri bloke etmenizi sağlayan Maul Trackers özelliğini kullanabiliyorsunuz. TunnelBear’i ilk defa indirdiğinizde kapalı olsa da sonradan aktif edebiliyorsunuz.

Maul Trackers, tarayıcınızda Ghostery, Disconnect, Adblock gibi eklentiler varsa pek bir işe yaramıyor ama zararı olmadığını da belirtelim. Programın arayüzündeki “Settings” kısmına tıklayalım ve detaylara göz atalım.

Programın özellikleri 3 temel sekmede toparlanmış. Vigilant varsayılanda kapalı fakat açmanızı tavsiye ederiz. Eğer VPN bağlantınız kesilirse internet bağlantınızı tekrar bağlantı kuruluna kadar bloke eder ve IP adresiniz sızdırılmaz. Güvenlik amaçlı bir uygulamadır.

TCP override seçeneğini ise bağlantı problemleriniz varsa kullanabilirsiniz. TunnelBear sunucuları ile bağlantı kurmak için UDP bağlantı yöntemi kullanılır. UDP hızlı olsa da stabilite konusunda sıkıntıları vardır. UDP yerine TCP bağlantısını tercih edebilirsiniz. Problemlerle karşılaşmadığınız taktirde TCP kullanmanıza gerek olmayacaktır.

IntelliBear özelliği, yalnızca belirlediğiniz siteleri VPN’den geçirmek veya bazı siteleri filtre dışında bırakmak için tercih edebileceğiniz bir özelliktir. Son derece faydalı özellikleri olan TunnelBear VPN’i sitemizdeki bağlantıları kullanarak kolayca indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan DeviantArt İndir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?