Unreal Engine 4 İndir
Unreal Engine 4 İndir

Unreal Engine 4 İndir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Epic Games

Unreal Engine 4 İndir

Unreal Engine 4 indir, çeşitli platformlara uygun oyun geliştirmek için kullanılan oyun motorları arasında yer almaktadır.

Epic Games’in geliştirdiği Unreal Engine 4, mobil oyunlardan tutun VR oyunlarına kadar her platforma uygun oyun geliştirmek için kullanılabilir. Bugüne dek onlarca oyunun hazırlanmasını sağlayan yazılım, bir oyuna gerekli olan her şeyi barındırıyor. Hepsi bir arada bir hizmet sunduğu için kısa sürede popüler olan oyun motoru, hem popüler oldu hem de kullanılabilirliğini zaman içinde artırdı. Gears of War 4’ten Street Fighter 5’e kadar dev bütçeli yapımların altındaki oyun motoru olan Unreal Engine, 1999 senesinden beri oyunların hazırlanmasında büyük rol oynuyor.

İlk olarak ücretli olarak sunulan Unreal Engine 4, sonrasında üniversiteler ve öğrenciler için ücretsiz oldu. Bu hamlenin ardından oyun motoruna destek inanılmaz derecede arttı ve 2015 senesinde oyun motoru tamamen ücretsiz hale getirildi. Beklenmeyen bir hamle olsa da insanlar bunu çok olumlu karşıladı.

Temel özellikleri tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen Unreal Engine 4, sizlere oyun geliştirmeniz için gerekli olan altyapıyı sunabiliyor. Oyun motorunu indirmekle kalmayıp, ilgili blogları takip ederek oyun geliştirme konusunda bilgili hale gelebilirsiniz.

Unreal Engine Sistem Gereksinimleri

Unreal Engine, yüksek sistem gereksinimleri istiyor denebilir. Özellikle mimari görselleştirme işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız yüksek sistemlerle hızlı ve güzel sonuçlar alabilirsiniz. Düşük sistemlerde, yüksek kaliteli yapımları render almak istediğiniz zaman biraz beklemeniz gerekebilir.

Farklı render motorlarındaki gibi burada da yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyacaksınız. Başlangıç için elinizdeki sistemi kullanabilir veya orta seviye bir sistem toplayabilirsiniz.

Yakın tarihte 4.2 sürümü çıkan motor, piyasadaki en güçlü fizik ve oyun motorları arasında yer almaktadır. Unity ve meşhur oyun motorları gibi c# yerine, Unreal Engine indir, c++ kullanmaktadır. Bu durum işleri biraz güçleştirse de tam olarak ne yapmak istiyorsanız onu hayata geçirmenize imkan vermektedir. C++ hakkında bilginiz yoksa ve öğrenmek için vakit bulamıyorsanız, Unreal Engine’in sunduğu blueprint sisteminden de faydalanabilirsiniz. Bu sistem sayesinde animasyonları kolayca hayata geçirebilirsiniz.

Unreal Engine 4 indirip, oyun geliştirme maceranıza başlamak için sitemizdeki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Visual Studio Code İndir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • GooglePlay:

    Unreal Engine 4 İndir

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?