Visual Studio Code İndir
Visual Studio Code İndir

Visual Studio Code İndir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Visual Studio Code İndir

Visual Studio Code İndir, sitemizdeki bağlantıları kullanarak ücretsiz kod düzenleyicisini bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Küçük boyutlu, hızlı çalışan ve ücretsiz bir kaynak kod düzenleyicisi olan Visual Studio Code, Microsoft tarafından geliştirilmiştir. Düzenleyiciyi kullanarak TypeScript, Node.js, JavaScript ve bunlara ek olarak PHP, Go, Python, C# ve C++ gibi diğer kodları düzenleyebilirsiniz. Linux, MacOS ve Windows için geliştirilen programın Windows ile uyumlu olan sürümünü sitemizden yükleyebiliyorsunuz.

Microsoft’un elinden çıkan ve tüm platformlarda sorunsuz ve optimize bir şekilde çalışan kaynak kod editörü, kolaylaştırılmış hata bulma, hızlı düzenleme, akıllı kod tamamlayıcı, yeniden kod yapılandırma, dahili git desteği ve çeşitli özelliklerle birlikte geliyor. Ufak bir boyutu olan düzenleyici oldukça güçlü bir program, boyutu sizleri aldatmasın.

Kişiselleştirilebilir bir yapısı olan program, tema, klavye kısa yolları ve tercihleri değiştirmenize izin veriyor. Tümleşik geliştirici ortamı olmayan Visual Studio Code, bir metin editörü görevi alıyor. Alt yapısında Electron kullanılmış. Bu sayede CSS, HTML, Node.js, Javascript gibi alt yapılarla çapraz platform uygulamalar geliştirilmesine fırsat veriyor.

Visual Studio Code Windows İndir

Programlama dillerinin platformlara bağlı olmayan bir alana taşındığı günümüz şartlarında kod geliştirme disiplinleri de farklılık gösteriyor. Bir programlama dilini kullanarak geliştirme yapmak için her türlü işletim sistemini kullanabiliyor olmalısınız. Son yıllarda Microsoft teknolojilerini bu değişime ayak uydurmayı başarmak için Windows, Linux ve Mac ile uyumlu teknolojiler geliştirmeye başladı. Visual Studio Code Windows indirerek sizler de geliştirme işlemleri yapabilirsiniz.

Geliştirme ortamı her platform üzerinde çalışabilecek bir ürün olarak sunulan Visual Studio Code, hafif ve hızlı olmasına ek olarak Windows, MacOSX ve Linux işletim sistemlerinde kusursuz bir şekilde çalışabilir. Kurulumu gerçekleştirildiği zaman temel bir metin editörü ile kullanıcıları karşılayan ürün, eklentileriyle C/C++, C#, Ruby, Node.js, Python gibi programlama dillerini destekler. Klasikleşmiş Visual Studio ürünleri gibi tüm özellikleri içerisinde tutmak yerine temel bir yapıyla başlanıp, gerekli olabilecek parçaların eklenti şeklinde ürüne eklenmesi sağlanmıştır. Visual Studio Code’un eklentilerini kendi market ortamı üzerinden indirebiliyorsunuz.

Zengin kod tanıma özelliği bulunan Visual Studio Code indirmek için sitemizdeki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Scum İndir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?