Winzip
Winzip

Winzip

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    WinZip Computing

Winzip İndir

Teknoloji ilerleyip kullandığımız programların güncellemeleri daha fazla yer kapladıkça Winzip gibi programlara sık sık ihtiyaç duyar olduk. Peki, Winzip nedir? Aslında basit özetiyle; bir sıkıştırma programı olduğunu söyleyebiliriz. Her bilgisayar kullanıcısı Winzip programını mutlaka duymuştur. Genelde iş yerlerinde geçen, “Dosyayı zipledin mi?”, “Senin bilgisayarında Winrar kurulu mu?” gibi sorular kaçınılmazdır.

 

Yani bu program bilgisayarınızda bulunan ve boyutları büyük olan dosyaları ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda küçültmeye yarar. Mesela ne zaman mı ihtiyaç duyabilirsiniz? Arkadaşınıza flash bellek ile doğum günü videonuzu vermek isterseniz fakat dosyanın boyutu flash bellek için çok fazladır. Videonuzu kırpıp boyunu küçültmek yerine videoyu zip dosyasına atarak flasha rahatça alabilirsiniz.

Bir başka örnek; günümüzde en sık kullandığımız haberleşme araçlarından mail de sınırlı boyutta dosyayı içine hapsetmektedir. Büyük dosyalarınızı winrar programı sayesinde küçülterek mail atabilirsiniz. Bunların hiçbiri bir neden değilse, bilgisayarınızın hafızası çok doluysa ve performansından memnun değilseniz sürekli kullanmadığınız dosyalarınızı winzip olarak saklayabilir ve bilgisayarınızın hafızasında yer açabilirsiniz.

 

Sıkıştırma işlemi yaparken RAR, ZİP ya da BZ2 formatlarında sıkıştırma seçeneklerine de sahipsiniz.  Böylece dosyalarınızı farklı şekillerde sıkıştırma ve açma özelliğine sahip olacaksınız. Eğer ihtiyacınız varsa Winzip indir butonuna tıklayıp programı bilgisayarınıza kolayca kurabilirsiniz. Son sürümünde yer alan 256-bit anahtarlama ve aes şifreleme özellikleri sayesinde güvenlik duvarı ve kapasitesi çok daha iyidir. Winzip Türkçe yeni sürümler geldikçe biz de bu sayfayı güncelleyeceğiz.

 

Bir önceki yazımız olan Wireshark başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?