Xamarin
Xamarin

Xamarin

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    Xamarin

Xamarin İndir

Xamarin cep telefonu programları geliştirmek isteyen kullanıcılar için olmazsa olmaz bir programdır. Günümüzde en çok indirilen programların akıllı cep telefonu uygulamaları olduklarını söyleyebiliriz. Gittikçe yeni sürümleri çıkan ve daha çok kişiyi kullanıcı hale getirmek zorunda bırakan teknolojiyi takip etmek biraz güç olsa da teknoloji severler için hem hobi hem de iş durumuna dönüşebiliyor.

 

Artık pek çok işlemi akıllı cep telefonlarımızla daha pratik ve kolay bir şekilde hallettiğimizden daha fazla telefon uygulaması çeşidine ihtiyaç duyuyoruz. Eğer siz de bu ihtiyaçları karşılamak isteyenlerdenseniz Xamarin programı tam size göre! Eskiden mobil uygulamaların hazırlandığı ayrı platformlar kullanılırdı. Artık tüm mobil işletim sistemleri tek bir program ile rahatlıkla kullanılabiliyor. İşte bu konuda hizmet veren ve siz mobil uygulama geliştiricilerin işini rahatlatan programlardan biri de Xamarin programıdır. Bu program sayesinde Windows Phone, IOS ve Android işletim sistemlerinde çalıştırmak istediğiniz tüm uygulamaları geliştirme şansına sahipsiniz. Öyleyse hemen ücretsiz Xamarin indirin.

 

Şimdi, Xamarin programının özelliklerine kısaca değinelim. Bazı çekirdek kod kısımlarının yazılabilmesi için .NET altyapısı sorunsuz bir şekilde program içerisinde çalışır. Normal şartlarda mher biriniz farklı programlama dilini kullanıyorken Xamarin’de C# programlama dili kullanmalısınız. Çünkü burada tüm platformlar için tek bir yerden tüm uygulamalar geliştirilebiliyor. Uygulamaları derlemeniz için kullandığınız işletim sistemine göre hareket etmeniz gerekiyor. Eğer Android işletim sisteminde çalışan uygulamaları derlemek istiyorsanız JIT, Apple destekli ise AOT derleyicisini kullanmalısınız. Yani Böylece tek bir program içinde farklı derleyiciler kullanabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan VLC Player başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?