XAMPP
XAMPP

XAMPP

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hemen Puan Ver!)
Loading...
  • Geliştirici:

    pache Friends

XAMPP İndir

XAMPP programı bir çeşit yerel sunucu yazılımıdır. Windows işletim sistemi ile uyumludur ve ortalama 98 MB yer kaplar. Üreticisi Pache Friends olan bu yazılımı gelin biraz daha yakından tanıyalım.

XAMPP indirmek için web sitemiz, tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu yazılımı kullanmak oldukça kolaydır. Kendisi dinamik web sayfalarınızı test etmenize yarar. Web sunucu kurmak aslında çok da kolay bir iş değildir. Bundan dolayı da etkili ve kolay yöntemler araştırmanız gerekebilir. Eğer bu sayfamızla karşılaştıysanız hiç düşünmeden XAMPP indirmenizi tavsiye ederiz.

 

Yüklü gelen bileşenler:  Apache 2.2.21, MySQL 5.5.16, PHP 5.3.8, OpenSSL 1.0.0e, phpMyAdmin 3.4.5, XAMPP Control Panel 2.5, Webalizer 2.23-04, Mercury Mail Transport System v4.72, FileZilla FTP Server 0.9.39, Tomcat 7.0.21

XAMPP’nin içerdiği servisler Apache, MySQL, PHP, PEAR, PERL, OpenSSL, FileZilla FTP Server, Mercury Mail ve çok daha fazlası vardır. Bunlar kendi veritabanlarınızı yaratmak için ya da web sitelerinizi yönetmek için ihtiyacınız olan enstrümanlardan biridir.

 

XAMPP; web geliştiriciler ve websitesi sahipleri için mükemmel bir programdır. Vista işletim sisteminin daha keyifli ve rahat olduğunu keşfettiyseniz bu programa mutlaka sahip olmalısınız. Üstelik kurulumu da yine çok kolaydır. XAMPP ile daha hızlı ve basit bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer siz de yeni yazılımlar geliştirmeyi seviyorsanız XAMPP denemeniz gereken programlar arasında yer almaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan mHotspot başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Kategori:

    Windows

  • Yayınlanma Tarihi:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?